НЕОБИЧНА СИТУАЦИЈА- Судијата му даде црвен картон на помошникот судија бидејќи ПОВРАТИ НА ТЕРЕН! (ВИДЕО)

Знаеме дека судиите се тука да го водет редот и мирот на натпреварот.

Секогаш се залагаат за фер плеј и добра игра. Црвените картони се за оние играчи кои прават некои недозволени неправилности.

Но овој пат имаме една поинаква ситуација. Судијата му даде црвен картон на својот помошнич , бидејќи тој на сред натпревар се исповраќа на терен!

Погледнете!

Секојдневни корисни совети (Видео)

Како да го спречите појавувањето на флеки по облеката од потење, или сте ја накапале омилената бела блуза со црвено вино?

Погледнете ги овие неколку корисни совети со кои ќе ви се олесни животот:

Виц на денот: Матично

Оди млад човек во матично:

– Можe да закажам венчавка за во вторник?

– Можe бе дечко, ама сите бараат во сабота или недела, ти зошто во вторник?

– Е па за да не си го расипам викендот.

Најчитани

Твитови