Најдобриот согорувач на мастите содржи само 3 состојки

Во морето рецепти за слабеење, многу е тешко да се најдат најдобрите и најсоодветните. Луѓето често ги бираат оние кои им се највкусни или пак најлесни за подготовка.

Нутриционистите нудат едноставен рецепт на напиток кој е составен од само 3 состојки.

Мелена пиперка

Јаболков оцет

1 лимон

Мелената пиперка придонесува за полесно варење на храната, забрзување на метаболизмот и го поттикнува топењето на мастите. Лимонот го забавува таложењето на мастите, а неговата кора содржи поликосанол, соединение кое ги согорува маснотиите. Јаболковиот оцет е веќе позната состојка на многу диети, бидејќи ги разлага мастите во организмот.

Начин на подготовка:

Во сад ставете 240 мл вода, па загрејте ја до зовривање. Додадете ја ренданата кора од лимон, потоа оставете да отстои 10 минути за да кората ги пушти своите корисни својства. Потоа додајте 1 лажица јаболков оцет и сок од 1 лимон. На крајот додадете ја мелената пиперка. Измешајте со лажица и оставете да се олади.

Пијте пред и по оброците, а пред секое конзумирање убаво мешајте го напитокот. По желба додајте и лажица мед.

Kaролина повлече нога: Денес се мажи познатата српска пејачка!

Дефитнитивно оваа година е плодна за естрадата во регионот. Од самиот почеток на јануари, место песни се нижеа свадби. Така, последна која го кажа да досега беше Каролина, која во саботата се омажи за Михаил. Но. не се запира тука, во очекување на свадбата е и на Јана Бурческа.

Меѓутоа, вечерва свадба прави Наташа Беквалац и Лука Лазукиќ. Тие, како и нивните гости одмараат во луксузна вила каде што е готов базенот за забава.  А свадбата ќе биде во ресторан покрај море.

ВО ЖИВОТНА ОПАСНОСТ: Победникот на Евровизија е во лоша здраствена состојба!

Победникот на „Евровизија“, Салвадор Собрал ги откажа сите настапи, а неодамна е префрлен во болница каде што ќе му биде извршена трансплатација на срце. Португалските медиуми пренестуваат дека и живтот му е загрозен.

За неговите проблеми со срцето се пишуваше уште во мај, откако настапуваше на Евровизија во Киев. Последниот настапо го одржа на 8ми септември, па се повлече од сцената.

Во Ново Лото 7/34 , по седумката падна и 6+1

76 коло на НовоЛото 7/34 кое се одржа на 23.09.2017 година, му донесе среќа и вредна добивка на Д.Р, пензионер од Скопје. Тој денес ги посети просториите на Државната лотарија на Македонија и видно возбуден ни ја раскажа својата приказна.

Среќниот пензионер е играч на игрите на среќа на Државната лотарија на Македонија години наназад, но последниве 3 години секогаш ги игра истите бројчиња. Овој пат уплатил  6 комбинации во вредност од 120 денари, а неговата среќна комбинација била токму петата комбинација која му донела добивка 6+1  во вредност од 670. 485, 00 денари. Добитното ливче го уплатил на среќното место Тобако „Толакс“ во Бисер.

Кога сфатил дека бројките што се редат се токму неговите среќни бројки, веднаш и кажал на сопругата, а потоа ги известиле нивните деца. На нивната радост немало крај. Ова не е прва добивка за нив, но секако е најголема, а се надеваме дека нема да биде и последна.

Средствата од добивката ќе ги подели на неговите деца, а ќе остави нешто и за себе и за сопругата.

Тој им порача да на сите играчи на игрите на среќа , да го пронајдат своето Среќно Место и да ги уплатат своите среќни броеви, бидејќи со среќата никогаш не се знае.

ЗА ДОБРО !

Државна лотарија на Македонија

Најчитани

Твитови