Белите чизмички до глужд се хит на модната есенска сезона!

Кендал Џенер, Џиџи и Бела Хадид веќе ги носат!

Едно е сигурно – оваа есен, белите чизми се вратени во мода!

Оваа сезона, белите чизми се „must have“. Летото ни ги донесе белите сандали и салонки, а есенската сезоната ни носи бели чизми од кожа до глужд, со остар врв и средна височина на петицата. Така барем велат модерните девојки од Холивуд!

Ако мислите дека е тешко да се избере вистинската облека со бели чизми – опуштете се!

Познатите девојки како што се Кендал Џенер, Џиџи и Бела Хадид, покажуваат дека белите чизми лесно може да се комбинираат со било која облека – од фармерки до вечерни фустани.

 

Важно е чизмите да бидат со остар врв, а петицата може да биде средна или висока, во зависност од вашите желби!

Погледнете некоклку комбинации на познатите дами , кои ќе ви помогнат како да ги стилизирате белите чизми оваа есен.

Секојдневни корисни совети (Видео)

Како да го спречите појавувањето на флеки по облеката од потење, или сте ја накапале омилената бела блуза со црвено вино?

Погледнете ги овие неколку корисни совети со кои ќе ви се олесни животот:

Виц на денот: Матично

Оди млад човек во матично:

– Можe да закажам венчавка за во вторник?

– Можe бе дечко, ама сите бараат во сабота или недела, ти зошто во вторник?

– Е па за да не си го расипам викендот.

Најчитани

Твитови