Ова сигурно не сте го знаеле за луѓето кои имаат кафеави очи

Ова се навистина интересни информации за луѓето кои имаат кафеави очи.

Луѓето со оваа боја на очите имаат чудна моќ . Имено на овие луѓе нема кој не им верува. Дури и доколку не сакате нема да можете да одолеете и да им ги кажете и најскришните тајни на луѓето кои имаат кафеави очи. Од таа причина тие кои имаат кафеави очи имаат голем број на пријатели, а според статистика тие се и попожелни како пријатели.

Научниците велат дека зад секоја личност која има кафеави очи се крие енергичен дух на луѓе кои уживаат во животот. Според психолозите, тие имаат поголема желба за животот.

Луѓето со кафеави очи се мошне интуитивни, имаат развиена емпатија, сочувствуваат со другите и добро ги разбираат луѓето. Психолозите исто така наведуваат дека луѓето со кафеави очи  имаат големо срце. Жените со кафеави очи умеат неизмерно да сакаат и би сториле се за нивниот партнер но исто така из а родните кои ги сметаат за блиски.

Се смета дека луѓето со кафеави  очи во себе имаат многу хуманост и дека е само прашање дали е изберат да ја покажат или да ја потиснат во себе.

Kaролина повлече нога: Денес се мажи познатата српска пејачка!

Дефитнитивно оваа година е плодна за естрадата во регионот. Од самиот почеток на јануари, место песни се нижеа свадби. Така, последна која го кажа да досега беше Каролина, која во саботата се омажи за Михаил. Но. не се запира тука, во очекување на свадбата е и на Јана Бурческа.

Меѓутоа, вечерва свадба прави Наташа Беквалац и Лука Лазукиќ. Тие, како и нивните гости одмараат во луксузна вила каде што е готов базенот за забава.  А свадбата ќе биде во ресторан покрај море.

ВО ЖИВОТНА ОПАСНОСТ: Победникот на Евровизија е во лоша здраствена состојба!

Победникот на „Евровизија“, Салвадор Собрал ги откажа сите настапи, а неодамна е префрлен во болница каде што ќе му биде извршена трансплатација на срце. Португалските медиуми пренестуваат дека и живтот му е загрозен.

За неговите проблеми со срцето се пишуваше уште во мај, откако настапуваше на Евровизија во Киев. Последниот настапо го одржа на 8ми септември, па се повлече од сцената.

Во Ново Лото 7/34 , по седумката падна и 6+1

76 коло на НовоЛото 7/34 кое се одржа на 23.09.2017 година, му донесе среќа и вредна добивка на Д.Р, пензионер од Скопје. Тој денес ги посети просториите на Државната лотарија на Македонија и видно возбуден ни ја раскажа својата приказна.

Среќниот пензионер е играч на игрите на среќа на Државната лотарија на Македонија години наназад, но последниве 3 години секогаш ги игра истите бројчиња. Овој пат уплатил  6 комбинации во вредност од 120 денари, а неговата среќна комбинација била токму петата комбинација која му донела добивка 6+1  во вредност од 670. 485, 00 денари. Добитното ливче го уплатил на среќното место Тобако „Толакс“ во Бисер.

Кога сфатил дека бројките што се редат се токму неговите среќни бројки, веднаш и кажал на сопругата, а потоа ги известиле нивните деца. На нивната радост немало крај. Ова не е прва добивка за нив, но секако е најголема, а се надеваме дека нема да биде и последна.

Средствата од добивката ќе ги подели на неговите деца, а ќе остави нешто и за себе и за сопругата.

Тој им порача да на сите играчи на игрите на среќа , да го пронајдат своето Среќно Место и да ги уплатат своите среќни броеви, бидејќи со среќата никогаш не се знае.

ЗА ДОБРО !

Државна лотарија на Македонија

Најчитани

Твитови