Студентка е по фармација, но кога ќе видите како изгледа ќе ви требаат лекови!

Стефанија Сулева е 23 годишна девојка од Радовиш. Има завршено средно фармацевтско лабараториски техничар, а моментално работи во аптека и студира фармација.

Во манекенството влегла уште на 6-годишна возраст, а додека траело основното и средното школување, Стефанија Сулева имала и повеќе време да се занимава со оваа професија. 

Оваа убавица смета дека убавината е нешто што не треба да се крие, туку треба да се истакне, и дека секој човек си има своја убавина. „Под нега подразбирам внатрешна и надворешна нега, пијам многу вода, се хранам здраво со многу овошје и зеленчук, се грижам за моето лице и тело и внимавам да имам добар сон. Козметичките салони се едни од најпосетуваните места за мене. Во животот се трудам да не се водам според диети и диетални производи, повеќе внимавам да не внесувам многу калории, а внесените калории пак ги трошам со трчање, пливање, пешачење и аеробик“, вели Стефанија, која шест години се занимавала и со балет.

Најпрво што ѝ паѓа в очи кај еден маж е висината. Сака високи мажи со убаво обликувано тело, а и очите се, исто така, меѓу првите работи што ги забележува. „Многу ми е важно како изгледа некоја личност, како се облекува. Личностите без стил за мене се личности што немаат цврст карактер“. Вели дека нејзините родители се одговорни за тоа што е таа денес и за начинот на кој размислува: „Секогаш ми велеа да се занимавам со тоа што ме прави задоволна, па тие се среќни што напредувам во манекенството, но секогаш е присутен и советот дека во животот треба да градам и друга кариера. Ме научија да се грижам сама за себе, да ги препознавам убавото и лошото во животот и дека не треба да се суди според изгледот, туку според тоа што се крие во личноста“.

Помагајте: Близнаци од Преспа разделени при раѓање! Сега сфатиле дека едниот близнак бил украден и пробуваат да се најдат

Помагајте: Близнаци од Преспа разделени при раѓање! Сега сфатиле дека едниот близнак бил украден и пробиваат да се најдат

СПОДЕЛУВАЈТЕ! Марио: "Ова е брат ми Дарио роден во 24.10.1995 заедно со уште еден машки близнак. Во првичниот извештај на гинекологот стои дека се родени две здрави деца. По два дена им соопштуваат на моите дека едниот од близнаците починал и не им даваат бебето ниту да го видат ниту да го погребаат. Во неколку наврати пријателите на Дарио му се јавуваат дека го виделе на други места кадешто тој со сигурност не бил во тој момент." Доколку некој видел момче слично на ова контактирајте го Марио Печенковски.

Принцот Хари го интервјуираше Обама и изгледа дека ова ќе биде навистина смешено!

Неверојатно е реткост да се види вакво интервју, помеѓу поранешниот претседател на Америка и принцот Хенри!
Смејата е задолжителна овдека! Принцот Хенри глуми новинар, па врши интервју на 44-от прецедател на Америка Барак Обама.

Анастасија Василева: Прекрасната докторка по стоматологија од Гевгелија, ја бомбардираше Македонија! (ФОТО)

Анастасија Василева: Прекрасната докторка по стоматологија од Гевгелија, ја бомбардираше Македонија!
Анастасија е студентка во прва година при факултетот за стоматологија во Скопје (ЕУРМ), која освен што има желба и планира да биде врвен стоматолог во Македонија, буквално ги бомбардираше сите нејзини „Instagram“ следбеници. 
Достојна за сите воздишки, смело и гордо чекори кон остварување на нејзините цели.
Ова се само дел од сликите каде можете да видите дел од нејзината убавина која плени и сите „кршат врат по неа“!

За крај ова слика која може да се каже дека буквално покажува каде се гледа во иднина, НА ВРВОТ... Место број 1 е за НЕА И НЕЈЗИНАТА НЕЖНОСТ И УБАВИНА!

 

Најчитани

Твитови