Студентка е по фармација, но кога ќе видите како изгледа ќе ви требаат лекови!

Стефанија Сулева е 23 годишна девојка од Радовиш. Има завршено средно фармацевтско лабараториски техничар, а моментално работи во аптека и студира фармација.

Во манекенството влегла уште на 6-годишна возраст, а додека траело основното и средното школување, Стефанија Сулева имала и повеќе време да се занимава со оваа професија. 

Оваа убавица смета дека убавината е нешто што не треба да се крие, туку треба да се истакне, и дека секој човек си има своја убавина. „Под нега подразбирам внатрешна и надворешна нега, пијам многу вода, се хранам здраво со многу овошје и зеленчук, се грижам за моето лице и тело и внимавам да имам добар сон. Козметичките салони се едни од најпосетуваните места за мене. Во животот се трудам да не се водам според диети и диетални производи, повеќе внимавам да не внесувам многу калории, а внесените калории пак ги трошам со трчање, пливање, пешачење и аеробик“, вели Стефанија, која шест години се занимавала и со балет.

Најпрво што ѝ паѓа в очи кај еден маж е висината. Сака високи мажи со убаво обликувано тело, а и очите се, исто така, меѓу првите работи што ги забележува. „Многу ми е важно како изгледа некоја личност, како се облекува. Личностите без стил за мене се личности што немаат цврст карактер“. Вели дека нејзините родители се одговорни за тоа што е таа денес и за начинот на кој размислува: „Секогаш ми велеа да се занимавам со тоа што ме прави задоволна, па тие се среќни што напредувам во манекенството, но секогаш е присутен и советот дека во животот треба да градам и друга кариера. Ме научија да се грижам сама за себе, да ги препознавам убавото и лошото во животот и дека не треба да се суди според изгледот, туку според тоа што се крие во личноста“.

Популарниот пејач Џстин Бибер го унакази своето тело - нема веќе стомачни, обожавателките тагуваат (ВИДЕО)

Канадскиот поп-пејач Џастин Бибер, успеа целосно да ги шокира своите фанови на Инстаграм со само една објава.

Имено, тој објавил фотографија од своите тетоважи.

Станува збор за една голема тетоважа, која ги прекрива неговиот стомак и градите.

На неговото тело наѕираат и стари тетоважи, а најдобро може да ги видите преку следното видео:

 

A post shared by Justin Bieber (@justinbieber) on

Актерката Тања Кочовска без срам го покажа своето тело во костим за капење! (ФОТО)

Добропознатата македонска актерка Тања Кочовска е обожувана меѓу своите колеги и меѓу публиката.

Таа е секогаш расположена за шега,дури и на своја сметка. Како актерка во Театарот за деца и младинци, таа е една од најсаканите ликови кај малите.

Овој пат на својот Фејсбук профил објави фотка во костим за капење каде гордо ја покажа својата фигура, и безсрамно покажа дека килограмите не се важни ако ЖИВОТОТ ТИ Е ПРЕКРАСЕН, како што и самата Тања искоментира под својата фотка.

Позната состојбата на повредените во страшниот инцидент на трките во Скопје

Страшен инцидент ги прекина кружните трки, кои прв пат по пауза од седум години повторно беа организирани во Скопје, повредените во инцидентот беа итно префрлени во болница и што е најдобро се надвор од животна опасност.

Хрватот Бркиќ кој возеше Хонда Сивик изгуби контрола во седмиот круг и притоа буквално го покоси Александар Димушевски, кој инаку е еден од организаторите на трката. Тој итно беше префрлен во болница и според последните информации неговата состојба е добра и тој е надвор од животна опасност.

Поради инцидентот на кој настрада еден од повредените, трките беа прекинати. Овој инцидент остави дамка на трките кои на голема радост на фановите на мото спортот се вратија во Скопје после седум години.

Најчитани

Твитови