Google наскоро значително ќе ја зголеми безбедноста на своите услуги

Google од следниот месец на корисниците на своите мрежни услуги ќе им понуди нов сервис наречен Advanced Protection Program кој што ќе овозможи подобра заштита и побезбедно користење на сервисите на Google како што се Gmail, Drive и слично.

Се чини дека овој сервис на почетокот ќе биде наменет само за политичарите, директорите на големите компании и слично, односно на луѓето на кои што безбедноста на комуникациите и податоците треба да им биде на прво место. Сепак, подоцна овој сервис би требало да им биде достапен и на друите корисници

.

Корисниците на оваа напредна програма за заштита повеќе нема да треба да користат опција за двојна автентификација која што бара освен пишување на стандардната лозинка, да се напише и посебен код кој што пристигнува на телефонот на корисникот, туку за побезбеден пристап ќе се користат физички клучеви кои што со компјутерот ќе се поврзуваат преку УСБ.

Оваа компанија уште пред неколку години го претстави уредот USB Security Key за безбедно користење на услугите на Google, а покрај овој уред, сега ќе биде потребен уште еден USB клуч за поголема заштита и максимална безбедност.

Од Google во последниов период неколку пати го надградуваше системот за безбедност на своите сервиси, а како што пишува Bloomberg, новиот сервис би требало да биде пласиран веќе во текот на овој месец.

Популарниот пејач Џстин Бибер го унакази своето тело - нема веќе стомачни, обожавателките тагуваат (ВИДЕО)

Канадскиот поп-пејач Џастин Бибер, успеа целосно да ги шокира своите фанови на Инстаграм со само една објава.

Имено, тој објавил фотографија од своите тетоважи.

Станува збор за една голема тетоважа, која ги прекрива неговиот стомак и градите.

На неговото тело наѕираат и стари тетоважи, а најдобро може да ги видите преку следното видео:

 

A post shared by Justin Bieber (@justinbieber) on

Актерката Тања Кочовска без срам го покажа своето тело во костим за капење! (ФОТО)

Добропознатата македонска актерка Тања Кочовска е обожувана меѓу своите колеги и меѓу публиката.

Таа е секогаш расположена за шега,дури и на своја сметка. Како актерка во Театарот за деца и младинци, таа е една од најсаканите ликови кај малите.

Овој пат на својот Фејсбук профил објави фотка во костим за капење каде гордо ја покажа својата фигура, и безсрамно покажа дека килограмите не се важни ако ЖИВОТОТ ТИ Е ПРЕКРАСЕН, како што и самата Тања искоментира под својата фотка.

Позната состојбата на повредените во страшниот инцидент на трките во Скопје

Страшен инцидент ги прекина кружните трки, кои прв пат по пауза од седум години повторно беа организирани во Скопје, повредените во инцидентот беа итно префрлени во болница и што е најдобро се надвор од животна опасност.

Хрватот Бркиќ кој возеше Хонда Сивик изгуби контрола во седмиот круг и притоа буквално го покоси Александар Димушевски, кој инаку е еден од организаторите на трката. Тој итно беше префрлен во болница и според последните информации неговата состојба е добра и тој е надвор од животна опасност.

Поради инцидентот на кој настрада еден од повредените, трките беа прекинати. Овој инцидент остави дамка на трките кои на голема радост на фановите на мото спортот се вратија во Скопје после седум години.

Најчитани

Твитови