Катарина Маринковиќ згодна и успешна тенисерка (фото галерија)

Катарина Маринковиќ е актуелна и четирикратна првенка на Македонија. Доминира на домашната сцена, но нема меѓународни амбиции, затоа што го става образованието на прво место.

Катарина ја освои четвртата титула во низа  во тенис, во апсолутна конкуренција на државното првенство. 

Катарина започнала да тренира на седумгодишна возраст во ТК Југ и отогаш активно е вклучена на домашни и меѓународни турнири.Покрај четирите титули во конкуренција за жени, 7-8 пати беше државен првак на јуниорските конкуренции.

Таа вели дека примарна цел и е високото образование, а дека тенис ќе тренира се додека е можност да даде се од себе на турнирите. 

Нејзин идол е тенискиот првак Новак Ѓоковиќ

Ексклузивно дознаваме: Гастоз станува татко, Анамарија е трудна (видео)

Јавен секс скандал ги раздрма Анамарија и Гастоз по информацијата дека Анамарија е трудна и Гастоз станува татко.

„Парови“ веднаш се посомневаа дека се случуваат промени и дека наскоро двајцата ќе бидат родители. Гастоз се уште не се огласи, барем јавно, а Анамарија само кажа:

„Донесете ми тест за бременост“

Урнебесено stand up видео: Земаш кредит за да ја викнеш комшиката Трајанка на МАТУРА! (видео)

Матурските прослави во полн ек, но некако родителите како да се позагреани за тој момент отколку самите матуранти.

Секоја фамилија се труди да биде што помодерна и подобра во однос на другите, околу тоа како и што ќе има на масата, каде ќе се прослави матурската на синот/ќерката и останато. Има случаи кога родители специјално за матурска земаат кредит. Е ова е само дел од овој урнебесен stand up видео материјал на Ивана Наскова.

Бијонсе си купи црква стара 118 години!

Бијонсе го зголеми бројот на недвижнини кои ги поседува. Според американскиот портал TMZ, поп дивата потроши нови 850.000 американски долари на црква од 7.500 квадратни метри стара 118 години во Њу Орлеанс.

Како што тврдат сигурни извори нејзината сестра Соланж живее во близина на црквата, па кралицата Б веројатно доволно добро ја познава оваа населба. 

Според ТМZ црквата нема да биде отворена за посетители, туку единствените луѓе кои ќе ја посетуваат се семјството на пејачката и нејзини блиски луѓе. Но едно е сигурно, дека надвор од неа постојано ќе има посетители и фанови кои со нерпение ќе бидат таму секоја недела очекувајќи ја Б!  

 

Најчитани

Твитови