СЕМЕЕН НАПАД-Марадона си ги тужи сопствените ќерки за измама!

Легендата на светскиот фудбал, Диего Армандо Марадона, се соочува со сериозни семејни проблеми откако беше обелоденето дека тој покренува судски процес против своите ќерки, 30-годишната Далма и две гоидни помладата Џанина.

Тој ги тужи сопствените ќерки за измама, откако увидел дека Далма и Џанина префрлиле 1,6 милиони евра во кредитна институција во Уругвај. Марадона воопшто не дал согласност за ваква инвестиција на сопствените пари, а откако увидел што се случило 56-годишниот Аргентинец решил по судски пат да се пресмета со своите деца.

Како што јавуваат аргентинските медиуми, тој планира во тужбата да ја вметне и Клаудиа Вилафане, неговата поранешна сопруга која е мајка на двете ќерки. Според Диего, токму Клаудиа е „мозокот на операцијта“ откако во 2015 година тој ја обвини дека му украла над седум милиони евра од банкарската сметка. Тогаш ќерките застанаа на страна на мајката, па сега екс-фудбалерот се сомнева во „семеен напад“ врз него.

Популарниот пејач Џстин Бибер го унакази своето тело - нема веќе стомачни, обожавателките тагуваат (ВИДЕО)

Канадскиот поп-пејач Џастин Бибер, успеа целосно да ги шокира своите фанови на Инстаграм со само една објава.

Имено, тој објавил фотографија од своите тетоважи.

Станува збор за една голема тетоважа, која ги прекрива неговиот стомак и градите.

На неговото тело наѕираат и стари тетоважи, а најдобро може да ги видите преку следното видео:

 

A post shared by Justin Bieber (@justinbieber) on

Актерката Тања Кочовска без срам го покажа своето тело во костим за капење! (ФОТО)

Добропознатата македонска актерка Тања Кочовска е обожувана меѓу своите колеги и меѓу публиката.

Таа е секогаш расположена за шега,дури и на своја сметка. Како актерка во Театарот за деца и младинци, таа е една од најсаканите ликови кај малите.

Овој пат на својот Фејсбук профил објави фотка во костим за капење каде гордо ја покажа својата фигура, и безсрамно покажа дека килограмите не се важни ако ЖИВОТОТ ТИ Е ПРЕКРАСЕН, како што и самата Тања искоментира под својата фотка.

Позната состојбата на повредените во страшниот инцидент на трките во Скопје

Страшен инцидент ги прекина кружните трки, кои прв пат по пауза од седум години повторно беа организирани во Скопје, повредените во инцидентот беа итно префрлени во болница и што е најдобро се надвор од животна опасност.

Хрватот Бркиќ кој возеше Хонда Сивик изгуби контрола во седмиот круг и притоа буквално го покоси Александар Димушевски, кој инаку е еден од организаторите на трката. Тој итно беше префрлен во болница и според последните информации неговата состојба е добра и тој е надвор од животна опасност.

Поради инцидентот на кој настрада еден од повредените, трките беа прекинати. Овој инцидент остави дамка на трките кои на голема радост на фановите на мото спортот се вратија во Скопје после седум години.

Најчитани

Твитови