СЕМЕЕН НАПАД-Марадона си ги тужи сопствените ќерки за измама!

Легендата на светскиот фудбал, Диего Армандо Марадона, се соочува со сериозни семејни проблеми откако беше обелоденето дека тој покренува судски процес против своите ќерки, 30-годишната Далма и две гоидни помладата Џанина.

Тој ги тужи сопствените ќерки за измама, откако увидел дека Далма и Џанина префрлиле 1,6 милиони евра во кредитна институција во Уругвај. Марадона воопшто не дал согласност за ваква инвестиција на сопствените пари, а откако увидел што се случило 56-годишниот Аргентинец решил по судски пат да се пресмета со своите деца.

Како што јавуваат аргентинските медиуми, тој планира во тужбата да ја вметне и Клаудиа Вилафане, неговата поранешна сопруга која е мајка на двете ќерки. Според Диего, токму Клаудиа е „мозокот на операцијта“ откако во 2015 година тој ја обвини дека му украла над седум милиони евра од банкарската сметка. Тогаш ќерките застанаа на страна на мајката, па сега екс-фудбалерот се сомнева во „семеен напад“ врз него.

Помагајте: Близнаци од Преспа разделени при раѓање! Сега сфатиле дека едниот близнак бил украден и пробуваат да се најдат

Помагајте: Близнаци од Преспа разделени при раѓање! Сега сфатиле дека едниот близнак бил украден и пробиваат да се најдат

СПОДЕЛУВАЈТЕ! Марио: "Ова е брат ми Дарио роден во 24.10.1995 заедно со уште еден машки близнак. Во првичниот извештај на гинекологот стои дека се родени две здрави деца. По два дена им соопштуваат на моите дека едниот од близнаците починал и не им даваат бебето ниту да го видат ниту да го погребаат. Во неколку наврати пријателите на Дарио му се јавуваат дека го виделе на други места кадешто тој со сигурност не бил во тој момент." Доколку некој видел момче слично на ова контактирајте го Марио Печенковски.

Принцот Хари го интервјуираше Обама и изгледа дека ова ќе биде навистина смешено!

Неверојатно е реткост да се види вакво интервју, помеѓу поранешниот претседател на Америка и принцот Хенри!
Смејата е задолжителна овдека! Принцот Хенри глуми новинар, па врши интервју на 44-от прецедател на Америка Барак Обама.

Анастасија Василева: Прекрасната докторка по стоматологија од Гевгелија, ја бомбардираше Македонија! (ФОТО)

Анастасија Василева: Прекрасната докторка по стоматологија од Гевгелија, ја бомбардираше Македонија!
Анастасија е студентка во прва година при факултетот за стоматологија во Скопје (ЕУРМ), која освен што има желба и планира да биде врвен стоматолог во Македонија, буквално ги бомбардираше сите нејзини „Instagram“ следбеници. 
Достојна за сите воздишки, смело и гордо чекори кон остварување на нејзините цели.
Ова се само дел од сликите каде можете да видите дел од нејзината убавина која плени и сите „кршат врат по неа“!

За крај ова слика која може да се каже дека буквално покажува каде се гледа во иднина, НА ВРВОТ... Место број 1 е за НЕА И НЕЈЗИНАТА НЕЖНОСТ И УБАВИНА!

 

Најчитани

Твитови