Има 90 години, а изгледа како 50 години: Оваа Македонка растури во „Никад није касно“ (видео)

Започна новата сезона на регионалното музичко шоу „Никад није касно“, а уште на самиот почеток нашите преставници го воодушевија жирито.

Во првата емисија настапуваше 90 годишна Добрила Ивановска Ќабриќ од Дорјан, која ја отпеја „Очи чароније“ и сите ги остави без зборови.

Добрила и претходно се занимавала со музика и театар, така да оваа не е нејзино прво искуство, таа е родена за на сцена. За себе вели дека не сакала да се пријави, бидејќи се уште се чуствува младо.

„Не сакав да се пријавам бидејќи мислам дека не сум доволно созреана. Јас уште се чуствувам младо, бидејќи сум опкружена со млади, вели нашата Македонка која со својата харизма го воодушеви жирито.

По нејзината изведба, Милица Тодоровиќ не можеше да ги запре солзите:

“Па, госпоѓо Добрила вие мене ме убивте. Како Дорјански комарец. Каква харизма, каква желба за живот, каква интепретација, глума. Ме убивте, изјави Милица.

Помагајте: Близнаци од Преспа разделени при раѓање! Сега сфатиле дека едниот близнак бил украден и пробуваат да се најдат

Помагајте: Близнаци од Преспа разделени при раѓање! Сега сфатиле дека едниот близнак бил украден и пробиваат да се најдат

СПОДЕЛУВАЈТЕ! Марио: "Ова е брат ми Дарио роден во 24.10.1995 заедно со уште еден машки близнак. Во првичниот извештај на гинекологот стои дека се родени две здрави деца. По два дена им соопштуваат на моите дека едниот од близнаците починал и не им даваат бебето ниту да го видат ниту да го погребаат. Во неколку наврати пријателите на Дарио му се јавуваат дека го виделе на други места кадешто тој со сигурност не бил во тој момент." Доколку некој видел момче слично на ова контактирајте го Марио Печенковски.

Принцот Хари го интервјуираше Обама и изгледа дека ова ќе биде навистина смешено!

Неверојатно е реткост да се види вакво интервју, помеѓу поранешниот претседател на Америка и принцот Хенри!
Смејата е задолжителна овдека! Принцот Хенри глуми новинар, па врши интервју на 44-от прецедател на Америка Барак Обама.

Анастасија Василева: Прекрасната докторка по стоматологија од Гевгелија, ја бомбардираше Македонија! (ФОТО)

Анастасија Василева: Прекрасната докторка по стоматологија од Гевгелија, ја бомбардираше Македонија!
Анастасија е студентка во прва година при факултетот за стоматологија во Скопје (ЕУРМ), која освен што има желба и планира да биде врвен стоматолог во Македонија, буквално ги бомбардираше сите нејзини „Instagram“ следбеници. 
Достојна за сите воздишки, смело и гордо чекори кон остварување на нејзините цели.
Ова се само дел од сликите каде можете да видите дел од нејзината убавина која плени и сите „кршат врат по неа“!

За крај ова слика која може да се каже дека буквално покажува каде се гледа во иднина, НА ВРВОТ... Место број 1 е за НЕА И НЕЈЗИНАТА НЕЖНОСТ И УБАВИНА!

 

Најчитани

Твитови