ЌЕ ЗАНЕМИТЕ- Браќа близнаци се ожениле со сестри близначки- НИВНИТЕ ДЕЦА ПОВТОРНО БЛИЗНАЦИ! (ФОТО)

Приказната започнува во Охајо во 1998 година, во бар каде седеле сестрите близначки, на кои им пришле двајца браќа близнаци, и тоа еднојајчани.

Многу брзо двата пара близнаци почнале врски па за кратко време застанале пред олтар- еден брат со една, а другиот брат со друга сестра близначка, на ист ден, во исти костими и венчаници. Фотографијата од нивната венчавка го обиколи цел свет и зачуди многумина.

Паровите потоа се вселиле во куќи и си биле комшии одвоени само со ограда, а живееле како една необична фамилија. Потоа на свет почнале да доаѓаат децата.

Прво Дајен и Крег станале родители на идентични близнаци, што верувале или не по статистика се случува еднаш во милион, што ја прави нивната фамилија Сандер Нетемајер неверојатна!

Малку подоцна, Марк и Дарлин станале родители на две близначки, двојајчани, а неколку години подоцна добиле и син.

Фантастичниот научен факт е што децата меѓу себе имаат таква генетика како да се родени браќа и сестри, бидејќи се добиени од идентични пара близнаци.

Оваа фамилија е единствена ваква во светот. Неверојатно!

8 години по ред беше вистинска ѕвезда на секое Светско првенство. Погледнете како изгледа денес Лариса Рикелме!

Пред 8 години на Светското првенство кое се одржа во Јужна Африка сите очи покрај во фудбалерите, беа вперени во навивачката на Парагвај која се прослави со своите бујните облини и провокативни изданија на трибините. И овој Мундијал не може да помине а да не се присетиме на Лариса Рикелме.

И ако мислевте дека ќе ве изненадиме со некоја нова фотографија на која таа изгледа проклето секси, овој пат не. За жал на многумина, „навивачката“ кариера на оваа згодна бринета е завршена, а таа денес е целосно посветена мајка и сопруга. Во моментов се бави со мода и глума па себеси се претставува како блогерка и актерка. А како изгледа денес? Погледнете...

Жари и пали: Кејт Аптон најсекси жена за 2018 година! (ФОТО)

Американскиот топ модел Кејт Аптон повторно ја краси насловната страна на списанието „Максим“, и овој пат со минимално облека на себе успеа да го привлече вниманието на сите. Без конкуренција и оваа година Кејт ја понесе титулата најсексапилна жена!

Фотосесијата за списанието е снимена во Израел од познатиот француски моден фотограф Жил Бенсимон, кој е поранешен сопруг на супермоделот Ел Мекферсон! 

Палецот на раката го открива карактерот: Кликнете и откријте повеќе! (ФОТО)

Дали сте знаеле дека должината на вашиот палец открива многу за вашата личност?

Првата половина подолга од втората

Вие сте од оние луѓе кои се верни и страствени. Кога ќе се заљубите во некоја личност, имате тенденција да бидете опсесивни, а тоа не е необично за вас. Лесно ќе полудите ако вашиот партнер не одговори на пораките во даден период. Но, треба да бидете внимателни, бидејќи може да го исплашите партнерот кој на крајот само ќе си оди од вас.

Првата половина е пократка од втората

Вие сте искрена личност. Вашите вештини се многу добри. Темелно размислувате за сите работи, пред да направите нешто. Тоа секако се одразува и на вашиот љубовен живот. Кога имате судир со некого, обично ги ставате настрана своите чувства.

Должината на првата половина е еднаква на втората

Вие сте добри во планирање на работите и активностите, секогаш имате посебен пристап на работите кој ви го олеснува патот кон целите. Без оглед на ситуацијата, вие секогаш сте иста личност во поглед на љубовта. Ваквите личности често имаат судири со партнерот, кои доведуваат до комплициран однос.

Најчитани

Твитови