ЌЕ ЗАНЕМИТЕ- Браќа близнаци се ожениле со сестри близначки- НИВНИТЕ ДЕЦА ПОВТОРНО БЛИЗНАЦИ! (ФОТО)

Приказната започнува во Охајо во 1998 година, во бар каде седеле сестрите близначки, на кои им пришле двајца браќа близнаци, и тоа еднојајчани.

Многу брзо двата пара близнаци почнале врски па за кратко време застанале пред олтар- еден брат со една, а другиот брат со друга сестра близначка, на ист ден, во исти костими и венчаници. Фотографијата од нивната венчавка го обиколи цел свет и зачуди многумина.

Паровите потоа се вселиле во куќи и си биле комшии одвоени само со ограда, а живееле како една необична фамилија. Потоа на свет почнале да доаѓаат децата.

Прво Дајен и Крег станале родители на идентични близнаци, што верувале или не по статистика се случува еднаш во милион, што ја прави нивната фамилија Сандер Нетемајер неверојатна!

Малку подоцна, Марк и Дарлин станале родители на две близначки, двојајчани, а неколку години подоцна добиле и син.

Фантастичниот научен факт е што децата меѓу себе имаат таква генетика како да се родени браќа и сестри, бидејќи се добиени од идентични пара близнаци.

Оваа фамилија е единствена ваква во светот. Неверојатно!

Популарниот пејач Џстин Бибер го унакази своето тело - нема веќе стомачни, обожавателките тагуваат (ВИДЕО)

Канадскиот поп-пејач Џастин Бибер, успеа целосно да ги шокира своите фанови на Инстаграм со само една објава.

Имено, тој објавил фотографија од своите тетоважи.

Станува збор за една голема тетоважа, која ги прекрива неговиот стомак и градите.

На неговото тело наѕираат и стари тетоважи, а најдобро може да ги видите преку следното видео:

 

A post shared by Justin Bieber (@justinbieber) on

Актерката Тања Кочовска без срам го покажа своето тело во костим за капење! (ФОТО)

Добропознатата македонска актерка Тања Кочовска е обожувана меѓу своите колеги и меѓу публиката.

Таа е секогаш расположена за шега,дури и на своја сметка. Како актерка во Театарот за деца и младинци, таа е една од најсаканите ликови кај малите.

Овој пат на својот Фејсбук профил објави фотка во костим за капење каде гордо ја покажа својата фигура, и безсрамно покажа дека килограмите не се важни ако ЖИВОТОТ ТИ Е ПРЕКРАСЕН, како што и самата Тања искоментира под својата фотка.

Позната состојбата на повредените во страшниот инцидент на трките во Скопје

Страшен инцидент ги прекина кружните трки, кои прв пат по пауза од седум години повторно беа организирани во Скопје, повредените во инцидентот беа итно префрлени во болница и што е најдобро се надвор од животна опасност.

Хрватот Бркиќ кој возеше Хонда Сивик изгуби контрола во седмиот круг и притоа буквално го покоси Александар Димушевски, кој инаку е еден од организаторите на трката. Тој итно беше префрлен во болница и според последните информации неговата состојба е добра и тој е надвор од животна опасност.

Поради инцидентот на кој настрада еден од повредените, трките беа прекинати. Овој инцидент остави дамка на трките кои на голема радост на фановите на мото спортот се вратија во Скопје после седум години.

Најчитани

Твитови