Браво, Ноле: Ѓоковиќ отвора ресторан каде ќе дели храна на бездомници

Новак Ѓоковиќ најавува нов хуман гест, обелоденувајќи ги своите планови во најскоро време да отвори ресторан што нема да наплаќа храна.

„Целта ми е да отворам фино место, каде луѓето би јаделе бесплатно. Има многу бездомници на кои им е потребна помош, ова е мојот начин да им помогнам. Отсекогаш сум сакал вкусна храна, затоа  сакам и другите да уживаат во неа, особено оние кои вообичаено не се во можност“ – изјави Ѓоковиќ.

Тој веќе има отворено еден ресторан во Белград, во текот на овој месец треба да отвори свој ресторан и во Монте Карло, по што следен потег ќе му биде ширење на „мрежата“ со оваа оригинална идеја. Точната локација не е избрана, но јасно е дека тоа ќе биде во Србија.

„Парите не ми се потребни, ги имам многу и можам да си дозволам ваков проект. Тоа е мојот начин да им се заблагодарам на сите оние кои ми се поддршка, кои навиваат за мене во татковината“ – порача Новак Ѓоковиќ.

Помагајте: Близнаци од Преспа разделени при раѓање! Сега сфатиле дека едниот близнак бил украден и пробуваат да се најдат

Помагајте: Близнаци од Преспа разделени при раѓање! Сега сфатиле дека едниот близнак бил украден и пробиваат да се најдат

СПОДЕЛУВАЈТЕ! Марио: "Ова е брат ми Дарио роден во 24.10.1995 заедно со уште еден машки близнак. Во првичниот извештај на гинекологот стои дека се родени две здрави деца. По два дена им соопштуваат на моите дека едниот од близнаците починал и не им даваат бебето ниту да го видат ниту да го погребаат. Во неколку наврати пријателите на Дарио му се јавуваат дека го виделе на други места кадешто тој со сигурност не бил во тој момент." Доколку некој видел момче слично на ова контактирајте го Марио Печенковски.

Принцот Хари го интервјуираше Обама и изгледа дека ова ќе биде навистина смешено!

Неверојатно е реткост да се види вакво интервју, помеѓу поранешниот претседател на Америка и принцот Хенри!
Смејата е задолжителна овдека! Принцот Хенри глуми новинар, па врши интервју на 44-от прецедател на Америка Барак Обама.

Анастасија Василева: Прекрасната докторка по стоматологија од Гевгелија, ја бомбардираше Македонија! (ФОТО)

Анастасија Василева: Прекрасната докторка по стоматологија од Гевгелија, ја бомбардираше Македонија!
Анастасија е студентка во прва година при факултетот за стоматологија во Скопје (ЕУРМ), која освен што има желба и планира да биде врвен стоматолог во Македонија, буквално ги бомбардираше сите нејзини „Instagram“ следбеници. 
Достојна за сите воздишки, смело и гордо чекори кон остварување на нејзините цели.
Ова се само дел од сликите каде можете да видите дел од нејзината убавина која плени и сите „кршат врат по неа“!

За крај ова слика која може да се каже дека буквално покажува каде се гледа во иднина, НА ВРВОТ... Место број 1 е за НЕА И НЕЈЗИНАТА НЕЖНОСТ И УБАВИНА!

 

Најчитани

Твитови