Кој е најбогатиот кандидат за градоначалник во Македонија

Македонската листа на најбогатите кандидати, изработена од МЦМС ја предводи актуелниот градоначалник на Кочани, Ратко Димитровски, кој е и кандидат од ВМРО-ДПМНЕ за овие избори. Неговиот имот има вкупна вредност од 3 ипол милиони евра. Од тие, 3 милиони евра земал на кредит. Има сопственички удел во фирми од 363 илјади евра. Заедно со сопругата поседуваат две куќи во Кочани во вредност од 20 илјади евра и земјиште вредно 16 илјади евра.

Ратко Димитровски е роден на 14 април 1956 година, во Делчево. Своето основно и средно образование го завршил во родното место, додека студиите ги продолжил надвор од границите на државата. Вишата и високата стручна подготовка и звањето дипломиран графички инженер ги стекнува во Загреб, Хрватска. Димитровски е еден од првите графички инженери во Р. Македонија и денес е еден од врвните графички стручњаци во државава.

Од 1977 до 1990 година работи во печатницата „Младост“ во Кочани, а потоа кариерата ја продолжува во печатницата „Киро Дандаро“ во Битола, каде што работи до 1992 година и се стекнува со големо искуство.

Во 1990 година ја основа печатницата „Европа 92“ во Кочани, која почнувајќи од единствена линија за производство на компјутерски формулари, со следење на новите текови на графичката индустрија, денес важи за најсовремена и најопремена печатница во Македонија и пошироко во регионот.

извор:бизнисвести

Популарниот пејач Џстин Бибер го унакази своето тело - нема веќе стомачни, обожавателките тагуваат (ВИДЕО)

Канадскиот поп-пејач Џастин Бибер, успеа целосно да ги шокира своите фанови на Инстаграм со само една објава.

Имено, тој објавил фотографија од своите тетоважи.

Станува збор за една голема тетоважа, која ги прекрива неговиот стомак и градите.

На неговото тело наѕираат и стари тетоважи, а најдобро може да ги видите преку следното видео:

 

A post shared by Justin Bieber (@justinbieber) on

Актерката Тања Кочовска без срам го покажа своето тело во костим за капење! (ФОТО)

Добропознатата македонска актерка Тања Кочовска е обожувана меѓу своите колеги и меѓу публиката.

Таа е секогаш расположена за шега,дури и на своја сметка. Како актерка во Театарот за деца и младинци, таа е една од најсаканите ликови кај малите.

Овој пат на својот Фејсбук профил објави фотка во костим за капење каде гордо ја покажа својата фигура, и безсрамно покажа дека килограмите не се важни ако ЖИВОТОТ ТИ Е ПРЕКРАСЕН, како што и самата Тања искоментира под својата фотка.

Позната состојбата на повредените во страшниот инцидент на трките во Скопје

Страшен инцидент ги прекина кружните трки, кои прв пат по пауза од седум години повторно беа организирани во Скопје, повредените во инцидентот беа итно префрлени во болница и што е најдобро се надвор од животна опасност.

Хрватот Бркиќ кој возеше Хонда Сивик изгуби контрола во седмиот круг и притоа буквално го покоси Александар Димушевски, кој инаку е еден од организаторите на трката. Тој итно беше префрлен во болница и според последните информации неговата состојба е добра и тој е надвор од животна опасност.

Поради инцидентот на кој настрада еден од повредените, трките беа прекинати. Овој инцидент остави дамка на трките кои на голема радост на фановите на мото спортот се вратија во Скопје после седум години.

Најчитани

Твитови