Папараците ги фатија: Овие фотографии покажуваат во каков однос се навистина Шакира и Пике

Веста дека Шакира се разведува од Жерард Пике ја изненади светската јавност. Многумина се разочараа кога слушнаа дека славната пејачка ќе стави точка на врската со фудбалерот, меѓутоа изгледа не е се така црно.

Имено, тие двајцата се фатени синоќа како се бакнуваат и гушкаат на куќниот праг. Со ова ставија точка на наводните приказни за прекинувањето на романсата. 

Со Шакира и Пике на фотографијата е и Тонино, братот на познатата пејачка.

Овие папарацо фотографии привлекоа внимание, но и израдуваа многумина. Инаку Шакира и Пике се во врска од 2010 година, кога се запознаа на снимањето на спотот за песната "Waka waka" која беше химна на Светското првенство во Јужна Африка. Имаат два сина, Милан и Саша.

Да потсетиме, се шпекулираше дека Шакира го оставила фудбалерот поради неговиот голем порок - коцкањето.

Популарниот пејач Џстин Бибер го унакази своето тело - нема веќе стомачни, обожавателките тагуваат (ВИДЕО)

Канадскиот поп-пејач Џастин Бибер, успеа целосно да ги шокира своите фанови на Инстаграм со само една објава.

Имено, тој објавил фотографија од своите тетоважи.

Станува збор за една голема тетоважа, која ги прекрива неговиот стомак и градите.

На неговото тело наѕираат и стари тетоважи, а најдобро може да ги видите преку следното видео:

 

A post shared by Justin Bieber (@justinbieber) on

Актерката Тања Кочовска без срам го покажа своето тело во костим за капење! (ФОТО)

Добропознатата македонска актерка Тања Кочовска е обожувана меѓу своите колеги и меѓу публиката.

Таа е секогаш расположена за шега,дури и на своја сметка. Како актерка во Театарот за деца и младинци, таа е една од најсаканите ликови кај малите.

Овој пат на својот Фејсбук профил објави фотка во костим за капење каде гордо ја покажа својата фигура, и безсрамно покажа дека килограмите не се важни ако ЖИВОТОТ ТИ Е ПРЕКРАСЕН, како што и самата Тања искоментира под својата фотка.

Позната состојбата на повредените во страшниот инцидент на трките во Скопје

Страшен инцидент ги прекина кружните трки, кои прв пат по пауза од седум години повторно беа организирани во Скопје, повредените во инцидентот беа итно префрлени во болница и што е најдобро се надвор од животна опасност.

Хрватот Бркиќ кој возеше Хонда Сивик изгуби контрола во седмиот круг и притоа буквално го покоси Александар Димушевски, кој инаку е еден од организаторите на трката. Тој итно беше префрлен во болница и според последните информации неговата состојба е добра и тој е надвор од животна опасност.

Поради инцидентот на кој настрада еден од повредените, трките беа прекинати. Овој инцидент остави дамка на трките кои на голема радост на фановите на мото спортот се вратија во Скопје после седум години.

Најчитани

Твитови