Што Ве очекува до крајот на неделата! ХОРОСКОП

Што Ве очекува до крајот на неделата!

ОВЕН

Работа

Долго време на работа не сте биле под ваков притисок. Од вас, како премногу да се очекува. Бидете трпеливи, бидејќи вашата работа ќе се исплати и конечно ќе имате можност да го привлечете вниманието на себе.

Љубов

Во љубовта добро ви оди, дури и подобро отколку што очекувавте. Но се уште ги криете емоциите, како змијата нозете.

Здравје

Добро се чувствувате.

БИК

 Работа

Вашата сила ќе дојде на виделина оваа недела. Како лидер на бизнис план, ќе немате ни малку лесна задача. Голема одговорност доаѓа од оваа позиција.

Љубов

Вашата врска има мали осцилации и несогласувања, но тоа сè брзо ќе се реши до крајот на оваа недела и тоа со разговор.

Здравје

Чувствуавате замор.

БЛИЗНАЦИ

Работа

Нова работа, нови задачи, нови предизвици. Ова е недела на приспособување кон новите околности, што не ви е лесно, а тоа не се обидувате да го покажете.

Љубов

Без оглед на малото разделување со личноста што ја сакате, љубовта цвета оваа недела.

Здравје

Вежбајте повеќе.

РАК

Работа

Го смиривте вашиот карактер за да се прилагодите на колективот. Нема да страдате заради озборувањата, но засега, мирната атмосфера ви е најважна.

Љубов

Тапкате во место, но понекогаш се прашувате до кога така ќе оди.

Здравје

Шетајте повеќе.

ЛАВ

Работа

Ви недостасуваат предизвиците кои ги имавте претходно. Не можете да го потиснете вашиот натпреварувачки дух и желба за напредување, а тоа сега никако не можете да го направите.

Љубов

Уживате во вашата врска со вашиот партнер. Љубомората ви прави проблеми, но вие и тоа ќе го надминете.

Здравје

Се чувствувате добро.

ДЕВИЦА

Работа

Сакате совршена работа, но совршенство не постои. Иако вашиот зодијачки знак секогаш се стреми кон некое совршенство, овојпат греши, бидејќи ќе ги пропушти можностите.

Љубов

Во љубовта, добро ви оди оваа недела. Ќе ви одговараат заедничките активности и оние мали работи кои живот значат.

Здравје

Намалете ги оброците.

ВАГА

Работа

Вашата неодлучност ве кочи, затоа што имате одлични планови за приватен бизнис, а  стоите на место. Одлучете се веќе еднаш, бизнисот не смее да трпи. Кој не презема ризици, тој не го добива.

Љубов

Едно лице влегува во вашиот живот што ќе ве заинтригира и ќе ја разбуди вашата верба во љубов.

Здравје

Се чувствувате добро.

ШКОРПИЈА

Работа

Не ги одбивајте деловните понуди, тоа може да ви се свети. Имате впечаток дека немате доволно пари, а не размислувате за вашето слободно време и уживање во животот.

Љубов

Подолго време сте сами, но никако осамени. Сакате да се забавувате, само што сега поради работата имате помалку време за тоа.

Здравје

Престојувајте на свеж воздух.

СТРЕЛЕЦ

Работа

Некој на работа, не престанува да работи против вас, а вие поради својата природа, не можете да простите. Нерешените ситуации може да бидат лоши за добриот колектив.

Љубов

Конечно, голема промена во вашиот љубовен план. Ова ситуација менува многу работи во вашиот живот.

Здравје

Добро.

ЈАРЕЦ

Работа

Финансиската ситуација е малку полоша отколку што се надевавте. Ќе дадете се од себе за повторно да инвестирате во време и пари и да го вратите стариот сјај.

Љубов

Партнерот ви дава разбирање токму сега, кога е најпотребно за вас да не мислите премногу за работата.

Здравје

Несоница.

ВОДОЛИЈА

Работа

Комоцијата е многу актуелна оваа недела. Работата како да не ви е привлечна. Бидете внимателни, затоа што некој може да ве обвини дека сте мрзеливи.

Љубов

На љубовен план не постои ништо интересно, но мора да се движите во друшво.

Здравје

Се чувствувате добро.

РИБИ

Работа

Ја занемарувате сопствената кариера поради кариерата на вашиот партнер, но сега тоа мора да се промени. Вие не можете да седите со прекрстени раце.

Љубов

Партнерот ве разбира и ќе ви даде поддршка што и да одлучите.

Здравје

Се чувствувате добро.

Дневен хороскоп

Овен

Започнува најубавиот период од годината за вас. Денес Сонцето влегува во вашиот знак, каде ќе остане до 19 април, сместувајќи ве меѓу најсреќните личности. Замислете си ја желбата која долго време им ја упатувате на ѕвездите, во вашата роденденска сезона ќе се оствари.

Ако ви се чини дека сите зјапаат во вас, тоа е затоа што навистина е така. Навикнете се на зголемено внимание.

Бик

Имате точно еден месец за да го фрлите товарот од вашиот грб и лесни како пердув да го дочекате најубавиот период од годината за вас. Денес Сонцето влегува во овен, вашата 12-та куќа на одморот и завршетоците каде ќе остане до 19 април.

Дозволете си да бидете мрзеливи и дајте му го на телото сонот кој му е потребен. Полнете ги батериите за да бидете незапирливи кога Сонцето ќе влезе во вашиот знак.

Близнаци

Вистинските пријатели се ретки како дијаманти, но вие ќе ги имате во изобилие во периодот кој доаѓа и ќе се чувствувате прекрасно поради тоа. Денес Сонцето влегува во вашата друштвена 11-та куќа, правејќи ве посакувана личност за дружба.

Ќе ги инспирирате луѓето околу вас и ќе им будите карактеристики кои не мислеле дека ги поседуваат. Тоа ќе ви ја зголеми популарноста.

Рак

Стремете се кон врвот на професионален план. Денес Сонцето влегува во вашата 10-та куќа на кариерата и долгорочното планирање, правејќи ја работата ваш приоритет. Ќе работите како вредна пчела која не знае за одмор, а тоа ќе ви се исплати.

Не го жртвувајте вашиот углед за краткорочни успеси. Гледајте во иднината.

Лав

Резервирајте билет за велигденско патување, побарајте деловен партнер во друга држава и не ги игнорирајте поканите за пријателство од лица од странство. Денес Сонцето преминува во вашата 9-та куќа на авантурите и патувањата, отворајќи го вашиот им и ширејќи го вашиот поглед.

Доаѓа прекрасен месец за започнување на сопствен бизнис или за проширување на постоечкиот.

Девица

Уживајте во аромата на љубовта која се шири околу вас. Денес Сонцето влегува во овен, вашата 8-ма куќа на интензивните чувства и интимноста, засилувајќи ги вашите романтични чувства. Ако сте во врска, ќе се радувате на зголемено либидо.

Силната страст ќе им го направи на многу девици невозможна мисија разграничувањето на физичката привлечност од вистинската љубов.

Вага

Дали и вие трагате по вашата сродна душа? Насмевнете се, вашата потрага нема да трае уште долго, бидејќи денес Сонцето ќе влезе во вашата 7-ма куќа на љубовта и обврзувањето. Конечно ќе пронајдете некој со кој ќе функционирате на иста фреквенција.

Во врска сте? Користете ја секој „дупка“ во вашиот зафатен распоред за да минувате време со саканиот. Дури и пиењето кафе заедно ќе ве зближува.

Скорпија

Претстојниот месец ќе ве направи вистински фитнес зависник, па нема да биде чудно ако поминувате најголем дел од времето во читање како правилно да се храните и вежбате. „Виновен“ за тоа ќе биде престојот на Сонцето во вашата 6-та куќа на здравјето и фитнесот.

Деталите исто така ќе ви го привлекуваат вниманието. Многу шкорпии ќе бидат преокупирани со изгледот и ќе го истакнат перфекционизмот.

Стрелец

Претстојниот месец ќе ве направи вистински фитнес зависник, па нема да биде чудно ако поминувате најголем дел од времето во читање како правилно да се храните и вежбате. „Виновен“ за тоа ќе биде престојот на Сонцето во вашата 6-та куќа на здравјето и фитнесот.

Деталите исто така ќе ви го привлекуваат вниманието. Многу шкорпии ќе бидат преокупирани со изгледот и ќе го истакнат перфекционизмот.

Јарец

Доволно летавте како ветер низ животот, сега е време да се погрижите за вашите чувства. Денес Сонцето влегува во вашата 4-та куќа на домот и грижата за себе. Не одрекувајте кога се чувствувате лошо, туку доверете им се на вашите најблиски.

Месецов на некои јарци ќе им донесе свршувачка, на други нов член во семејството, а на трети подобрување на односите со важна женска фигура.

Водолија

Денешниот ден ќе ви ја врати безгрижноста, ќе ви ја уништи сомничавоста и ќе ве поттикне да комуницирате со секого и насекаде. Преминот на Сонцето во вашиот сектор на комуникативноста ќе ве направи срцето на вашето друштво.

Ако некој е за добра смеа, препорачливо е да ве побара вас. Смислата за хумор ќе ви биде уникатна.

Риби

Вашата роденденска сезона официјално завршува, па време е да го вратите сериозниот израз на лицето. Денес Сонцето преминува во вашата 2-ра куќа на работата и парите, насочувајќи го вашиот поглед кон кариерата.

Некои риби ќе склучат важна зделка која ќе им донесе многу пари во претстојниот месец.

Хороскопот открива: Во кој знак е родена вашата сродна душа и животен сопатник!

Дали некогаш ќе ја пронајдеме сродната душа? Ова е прашање кое ги мачи двата пола кои се сеуште сами. Животот во модерниот свет не е лесен, луѓето се оттуѓени и неможат сите да ги исполнат нашите очекувања. Можеби не знаете колку вистина кријат особините на вашиот хороскопски знак и дека можат да ви помогнат да ја пронајдете вашата сродна душа.

ОВЕН

За луѓето родени во знакот на Овен, најверојатно сродна душа е некој роден во знакот на Риба. Вие сте силна и независна личност која знае што сака. Рибите се љубезни и грижливи емпати кои секогаш се тука за личноста која ја сакаат. Вие имате големи соништа, а врската со Риби нема да ве спречи во нивно остварување.

БИК

Вие треба да барате личност родена во знакот на Рак. Биковите се многу прагматични на свој начин. Не сакате да го исполнувате животот со непотребни работи и затоа добро се вклопувате со личност во знакот на Рак. И двата знаци гледаат напред, па нема да имате проблем со планирањето на иднината на вашата врска.

БЛИЗНАЦИ

Обиќно Стрелец не е секогаш најдобар партнер во врската, но во овој случај ќе биде. Неговиот тип на личност одговара со Близнаци. Вие сте сето тоа што на Стрелецот му е потребно и ќе направи се за да ве задржи во својот живот.

РАК

Вашата емотивна длабочина ретко се поклопува со другите луѓе и често пати вие сте тие кои се загрижени за врската. За да избегнете потенцијална нерамнотежа, најдобро е како партнер да бирате Рак. Ќе се сакате со ист интензитет.

ЛАВ

Можеби звучи чудно, но најдобар партнер за Лав е личност родена во знакот на Лав. Вие сте некој на кој постојано му е потребно внимание. Тоа може да го разбере само друг Лав кој се чувствува исто. Вашата врска ќе има голем потенцијал.

ДЕВИЦА

Перфекционист? Високи стандарди? Посветување внимание на деталите? Сето тоа е опис на Девица. А кој ќе ги исполни вашите високи очекувања, ако не друга Девица?

ВАГА

Ако ги следите друштвените игри и често гледате слики од одреден пар, најверојатно во прашање се Лав и Вага. Двата знаци сакаат да се во центарот на вниманието и тоа е нешто што ве поврзува. Понекогаш може да не се согласувате, но вашата врска воглавно добро ќе функционира.

СКОРПИЈА

Побарајте Рак. Добро ќе се надополнувате. Вашата сила ќе ги надокнади слабостите на Рак и обратно. Личноста родена во знакот на Рак навистина може да ве научи колку е важно да ги слушате своите чувства и емоции.

СТРЕЛЕЦ

Вистински избор за вас се луѓе родени во знакот на Близнаци. Вие сте во постојана потрага по забава и возбудувања во животот. Со нив никогаш нема да западнете во рутина.

ЈАРЕЦ

Кога е во прашање романтилна врска, најдобро е да се држите до својот знак. На вас ви е важна синхронизираноста и ќе се согласувате само со некој кој е ист како вас. Од големо значење е да делите слични вредности и цели со партнерот.

ВОДОЛИЈА

Вие не сте сфатени. Сепак за тоа неможете да ги обвинувате другите. Вие сте неверојатно паметни и духовити. Многу луѓе неможат да ви парираат на ментално ниво, освен други Водилии. Само со Водолија ќе бидете добро сфатени.

РИБИ

Рибите се емотивни и тоа сигурно го знаете. Можеби немате најсилен карактер, но тоа е во ред. Поради тоа вашата сродна душа е Скорпија. Тие се силни и можат да ја надокнадат вашата слаба природа. Вие сте совршен пример дека спротивностите се привлекуваат.

Во Лузијана: Уапсен е КРОКОДИЛ, еве кој е причината ! (Видео)

Надлежните органи за контрола на животните во Лузијана беа повикани во една од нејзините локални населби за да го отстранат алигаторот кој случајно се појавил во нивниот двор. 
Тие вешто го превземаа слулчајот со алигаторот, го скротија и на крај го уапсија... Буквално го уапсија со лисици, да се надеваме дека ќе му се „суди“ само за обид за провала!

 

Најчитани

Твитови