Шок и неверување: Познатата актерка ненадејно почина на 39 години

Популарната актерка ненадејно почина во 39. година од животот. Мелани Хјуз, ѕвездата на серијата "Coronation street" остави зад себе тригодишен син.

Прв кој дозна за нејзината смрт беше сопругот кој ја пронашол.

Сопругот Рик е во длабок шок со оглед на тоа што Мелани немала никакви здравствени проблеми.

Синот, според зборовите на сопругот, постојано прашува за мајката. За Мелани Рич имал само пофални зборови, нагласувајќи дека била добра душа.

Мелани стана позната кога во 1997 година стана Мис Велс, а потоа успешно се пласираше и на полето на глумата. Со сопругот 10 години беше во љубов, а се венчаа во јуни 2011 година. Причината за смртта не е соопштена.

ЕХФ ЕУРО: Ова е еден од најдобрите натпревари на првенството

Каква игра! Со конечен резултат од 25:25 може да се каже дека ова е еден од најдобрите напревари на шампионатот, стои во последната објава на официјалната страна на Фејсбук на ЕХФ ЕУРО. 

 

Драматично до самиот крај: Македонија остана непоразена

Драматично до самиот крај. Македонските ракометари ни приредија натпревар за паметења против европскиот шампион Германија. 

Со резултат од 25-25 Македонија останува единствената непоразена селекција во групата „Ц“ со што останува и на првото место во групата.

Браво момци!

Најчитани

Твитови