Бомба од Мадрид, Зидан си оди од Реал поради понуда која не смее да ја пропушти

Мундо Депортиво тврди дека Зинедин Зидан на крајот од сезоната ќе го напушти Реал Мадрид. Причина за ваквиот потег е животната шанса која му се дава, а тоа е да биде селектор на француската фудбалска репрезентација.

Веќе одредено време се зборува дека тој треба да го наследи Диде Дешамп на клупата на “триколорите“. Ваквата опција постоеше и претходно, но се најавуваше слекторска смена по Мундијалот во Русија кога и завшрува договорот на Дешамп.

Во сите направени анкети досега, Французите сакаат Зидан да биде селектор, Дешамп има се помалку доверба, а му замеруваат дека не ги користи доволно потенцијалите на Мбапе, Гризман и Погба. Според нив репрезентацијата стагнира во играта од финалето на Европското првенство и неопходна е промена.

Легендата на францускиот фудбал засега одбива да коментира на темите поврзани со репрезентацијата, но се поставува прашањето дали ќе ги одбие челниците на францускиот фудбалски сојуз доколку му ја понудат фантастичната можност.

Интересни се случувањата периодов, бидејќи токму кога Зидан размислува да го напушти Реал, Јоаким Лев е прва желба на претседателот Флорентино Перез за нов тренер на кралскиот тим.

Популарниот пејач Џстин Бибер го унакази своето тело - нема веќе стомачни, обожавателките тагуваат (ВИДЕО)

Канадскиот поп-пејач Џастин Бибер, успеа целосно да ги шокира своите фанови на Инстаграм со само една објава.

Имено, тој објавил фотографија од своите тетоважи.

Станува збор за една голема тетоважа, која ги прекрива неговиот стомак и градите.

На неговото тело наѕираат и стари тетоважи, а најдобро може да ги видите преку следното видео:

 

A post shared by Justin Bieber (@justinbieber) on

Актерката Тања Кочовска без срам го покажа своето тело во костим за капење! (ФОТО)

Добропознатата македонска актерка Тања Кочовска е обожувана меѓу своите колеги и меѓу публиката.

Таа е секогаш расположена за шега,дури и на своја сметка. Како актерка во Театарот за деца и младинци, таа е една од најсаканите ликови кај малите.

Овој пат на својот Фејсбук профил објави фотка во костим за капење каде гордо ја покажа својата фигура, и безсрамно покажа дека килограмите не се важни ако ЖИВОТОТ ТИ Е ПРЕКРАСЕН, како што и самата Тања искоментира под својата фотка.

Позната состојбата на повредените во страшниот инцидент на трките во Скопје

Страшен инцидент ги прекина кружните трки, кои прв пат по пауза од седум години повторно беа организирани во Скопје, повредените во инцидентот беа итно префрлени во болница и што е најдобро се надвор од животна опасност.

Хрватот Бркиќ кој возеше Хонда Сивик изгуби контрола во седмиот круг и притоа буквално го покоси Александар Димушевски, кој инаку е еден од организаторите на трката. Тој итно беше префрлен во болница и според последните информации неговата состојба е добра и тој е надвор од животна опасност.

Поради инцидентот на кој настрада еден од повредените, трките беа прекинати. Овој инцидент остави дамка на трките кои на голема радост на фановите на мото спортот се вратија во Скопје после седум години.

Најчитани

Твитови