Познат адвокат убиен во својата канцеларија, политичкиот врв во шок

Познат адвокат од Атина бил застрелан во својата канцеларија, а убиството предизвика шок во градот и во политичките партии.

Михалис Зафиропулос (52) беше син на поранешниот претседател на Адвокатската комора на Атина во 80-тите години и поранешен пратеник на конзервативната партија Нова демократија, Епаминондас Зафиропулос.

Убиениот адвокат во текот на изминатите неколку години застапуваше многубројни обвинети за корупција.

Според информациите на полицијата, Зафиропулос го убиле две непознати лица со качулки на главите, кои влегле во неговата канцеларија и се претставиле како клиенти. Канцеларијата се наоѓа во најексклузивниот кварт во Атина. Полицијата вели дека е прерано да се каже кој е мотивот за убиството.

Премиерот Алексис Ципрас побара од заменик-министерот за полиција, Никос Тоскас, што е можно побргу да го расветли грозоморното убиство. Политичките партии соопштија дека се во шок.

Популарниот пејач Џстин Бибер го унакази своето тело - нема веќе стомачни, обожавателките тагуваат (ВИДЕО)

Канадскиот поп-пејач Џастин Бибер, успеа целосно да ги шокира своите фанови на Инстаграм со само една објава.

Имено, тој објавил фотографија од своите тетоважи.

Станува збор за една голема тетоважа, која ги прекрива неговиот стомак и градите.

На неговото тело наѕираат и стари тетоважи, а најдобро може да ги видите преку следното видео:

 

A post shared by Justin Bieber (@justinbieber) on

Актерката Тања Кочовска без срам го покажа своето тело во костим за капење! (ФОТО)

Добропознатата македонска актерка Тања Кочовска е обожувана меѓу своите колеги и меѓу публиката.

Таа е секогаш расположена за шега,дури и на своја сметка. Како актерка во Театарот за деца и младинци, таа е една од најсаканите ликови кај малите.

Овој пат на својот Фејсбук профил објави фотка во костим за капење каде гордо ја покажа својата фигура, и безсрамно покажа дека килограмите не се важни ако ЖИВОТОТ ТИ Е ПРЕКРАСЕН, како што и самата Тања искоментира под својата фотка.

Позната состојбата на повредените во страшниот инцидент на трките во Скопје

Страшен инцидент ги прекина кружните трки, кои прв пат по пауза од седум години повторно беа организирани во Скопје, повредените во инцидентот беа итно префрлени во болница и што е најдобро се надвор од животна опасност.

Хрватот Бркиќ кој возеше Хонда Сивик изгуби контрола во седмиот круг и притоа буквално го покоси Александар Димушевски, кој инаку е еден од организаторите на трката. Тој итно беше префрлен во болница и според последните информации неговата состојба е добра и тој е надвор од животна опасност.

Поради инцидентот на кој настрада еден од повредените, трките беа прекинати. Овој инцидент остави дамка на трките кои на голема радост на фановите на мото спортот се вратија во Скопје после седум години.

Најчитани

Твитови