Погледнете како изгледаше Калиопи како матурантка (фото)

Денес е една од најуспешните поп диви во регионот, а нејзините песни помераат граници. Калиопо Букле е од оние безвременски македонски пејачки, чии хитови ги пејат сите генерации.

Таа е доста позната на екс-југословенските простори каде врвот на кариерата го достигна во осумдесетите. Во Македонија важи за вонсериски уметник од светски калибар, кој покрај извонредните вокални способности во рамките на поп музиката, изведува и компонира музика за филм, театар и балет.

Калиопи е родена во Охрид, а детството го помина во Кичево. На својот Инстаграм профил, Опи сподели фотка од матурантско табло, еве како иѕгледала тогаш.

ЕХФ ЕУРО: Ова е еден од најдобрите натпревари на првенството

Каква игра! Со конечен резултат од 25:25 може да се каже дека ова е еден од најдобрите напревари на шампионатот, стои во последната објава на официјалната страна на Фејсбук на ЕХФ ЕУРО. 

 

Драматично до самиот крај: Македонија остана непоразена

Драматично до самиот крај. Македонските ракометари ни приредија натпревар за паметења против европскиот шампион Германија. 

Со резултат од 25-25 Македонија останува единствената непоразена селекција во групата „Ц“ со што останува и на првото место во групата.

Браво момци!

Најчитани

Твитови