Охриѓанец измамил битолчанец: Купил „БМВ“ и не го платил

СВР Битола поднесе кривична пријава против Б.М.(32) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “измама“, информираат од МВР.

Пријавениот, преку посредување на А.П. од Охрид, на почетокот на јануари 2016 година го довел во заблуда  Е.Б. од Битола и договорил да купи од него возило  „БМВ“ за цена од 28.000 евра и истите да му ги исплати на две рати.

На 13.01.2016 година по претходен договор на мобилен телефон пријавениот дошол во Битола и заедно со Е.Б. се упатиле кај нотар во Битола, кадешто пријавениот со Т.Н. од Битола направиле купопродажен договор. Потоа пријавениот заедно со Е.Б. се упатиле во Станица за технички преглед Битола кадешто ги одјавиле таблиците и пријавениот со возилото си заминал за Охрид, а парите за возилото до денес му ги нема исплатено.

Популарниот пејач Џстин Бибер го унакази своето тело - нема веќе стомачни, обожавателките тагуваат (ВИДЕО)

Канадскиот поп-пејач Џастин Бибер, успеа целосно да ги шокира своите фанови на Инстаграм со само една објава.

Имено, тој објавил фотографија од своите тетоважи.

Станува збор за една голема тетоважа, која ги прекрива неговиот стомак и градите.

На неговото тело наѕираат и стари тетоважи, а најдобро може да ги видите преку следното видео:

 

A post shared by Justin Bieber (@justinbieber) on

Актерката Тања Кочовска без срам го покажа своето тело во костим за капење! (ФОТО)

Добропознатата македонска актерка Тања Кочовска е обожувана меѓу своите колеги и меѓу публиката.

Таа е секогаш расположена за шега,дури и на своја сметка. Како актерка во Театарот за деца и младинци, таа е една од најсаканите ликови кај малите.

Овој пат на својот Фејсбук профил објави фотка во костим за капење каде гордо ја покажа својата фигура, и безсрамно покажа дека килограмите не се важни ако ЖИВОТОТ ТИ Е ПРЕКРАСЕН, како што и самата Тања искоментира под својата фотка.

Позната состојбата на повредените во страшниот инцидент на трките во Скопје

Страшен инцидент ги прекина кружните трки, кои прв пат по пауза од седум години повторно беа организирани во Скопје, повредените во инцидентот беа итно префрлени во болница и што е најдобро се надвор од животна опасност.

Хрватот Бркиќ кој возеше Хонда Сивик изгуби контрола во седмиот круг и притоа буквално го покоси Александар Димушевски, кој инаку е еден од организаторите на трката. Тој итно беше префрлен во болница и според последните информации неговата состојба е добра и тој е надвор од животна опасност.

Поради инцидентот на кој настрада еден од повредените, трките беа прекинати. Овој инцидент остави дамка на трките кои на голема радост на фановите на мото спортот се вратија во Скопје после седум години.

Најчитани

Твитови