И ГО ВРАТИ УДАРОТ: Дарко Лазиќ ја изневерува сопругата со хостеса?

Откако се смири вревата околу аферата на Аца Лукас и Ана Севиќ, сега во центарот на вниманието е Дарко Лазиќ. Тој претходниот викенд настапуваше во ноќен клуб во Белград, а бидејќи пристигна малку порано имаше време да поразговата со хостесата.

Посебно му се допадна секси бринетата, па музичарите мораа да дојдат по него за да ја започне свирката. А пред да замине на сцена, Лазиќ и рекол на хостесата: Ајде се гледаме после настапот.

ЕХФ ЕУРО: Ова е еден од најдобрите натпревари на првенството

Каква игра! Со конечен резултат од 25:25 може да се каже дека ова е еден од најдобрите напревари на шампионатот, стои во последната објава на официјалната страна на Фејсбук на ЕХФ ЕУРО. 

 

Драматично до самиот крај: Македонија остана непоразена

Драматично до самиот крај. Македонските ракометари ни приредија натпревар за паметења против европскиот шампион Германија. 

Со резултат од 25-25 Македонија останува единствената непоразена селекција во групата „Ц“ со што останува и на првото место во групата.

Браво момци!

Најчитани

Твитови