Ако сакате да бидете во чекор со трендовите оваа есен, потребен ви е само еден пар фармерки како овие на Викторија Бекам! (ФОТО)

Викторија Бекам е модна икона која секогаш знае да инцира моден тренд. Таа знае како од едноставните парчиња да го извади максимумот

Откако во Њујорк отвори канцеларија која функционира како „шоурум“ познатата модна креаторка постојано е на релација Њујорк-Лондон.

Овој пат ја видовме како доаѓа во Големото јаболко на конференција на американското издание на модниот магазин Вог. Таа за оваа пригода носеше интересни „baggy“ фармерки во комбинација со црна ролка која ја носеше ставена во фармерките и црни полусјајни чизми со високи потпетици.

ЕХФ ЕУРО: Ова е еден од најдобрите натпревари на првенството

Каква игра! Со конечен резултат од 25:25 може да се каже дека ова е еден од најдобрите напревари на шампионатот, стои во последната објава на официјалната страна на Фејсбук на ЕХФ ЕУРО. 

 

Драматично до самиот крај: Македонија остана непоразена

Драматично до самиот крај. Македонските ракометари ни приредија натпревар за паметења против европскиот шампион Германија. 

Со резултат од 25-25 Македонија останува единствената непоразена селекција во групата „Ц“ со што останува и на првото место во групата.

Браво момци!

Најчитани

Твитови