Иле од Битола и во зима плива во отворен базен - Рекорд му е пливање на -5 степени (ВИДЕО)

Запознајте го битолчанецот на кого пливањето во ладна вода му е една обична, нормална работа, како на пример нашето одење на кафе и кој навистина почуствувал вистински благодет врз неговиот организам.

Иле Бојчевски (41) од населба Баир, Битола. Во базенот Довлеџик е присутен секој ден и до сега дури од месец Јуни немал направено пауза во оваа 2017 година.

Најголема желба му била да го посети базенот на минус дваесет степени.

Сега, засега е стигнат до -5 степени и за брзо време очекуваме и фотографии од Капејнци, кај Дихово како и од Големо и Мало Езеро, каде би се задоволиле и најекстремните услови во околината на Битола.

Сите очи вперени во неа: 47-годишната „Росалинда“ мами воздишки, во зелена креација!

Талија Соди мами воздишки каде и да се појави. 47-годишната мексиканска актерка, позната по улогата на „Росалинда“, изгледаше фантастично на забава по повод Греми во Беверли Хилс, Калифорнија.

На свечноста, убавата телевизиска ѕвезда носеше зелена креација со пердуви од колекција од сопствената модна линија, за која соработува со Macy’s.

 

Знаци дека си имате работа со психопат!

Според податоците кои ги даваат психолозите, од 1 до 4% од вкупното население на Земјата се психопати. Психопатските тенденции кај некоја личност можат да бидат скриени и тешко може да се открие.

Психопатијата е синдром кој е демонстриран од бездушноста кон другите луѓе, неспособноста да се сочувствува, да се почувствува искрено каење за повредување на други луѓе, лажење, егзистенција и нереални емоционални реакции.

1. Тие немаат емоции

2. Тие спијат многу малку

3. Сакаат да прават другите да се чувствуваат виновно

4. Тие се харизматични и сакаат да се центар на внимание

5. Тие се нарцисоидни

6. Тие лажат постојано

7. Тие се неодговорни

 

Легендарни грешки на реклами, ќе ве насмеат до солзи!

Покрај оние навистина добри и успешни има и такви реклами кои ќе ви го привлечат вниманието но со грешките кои ги имаат, по што и ќе ги запаметите... Во продолжение погледнете - легендарни грешки на реклами,  кои ќе ве насмеат до солзи! 

 

 

 

Најчитани

Твитови