Оваа година доаѓа iPhone со 6.5 инчен OLED дисплеј произведен од LG!

Според новите изјави, оваа година „Apple“ планира да користи повеќе различни снабдувачи за производството на „OLED“ панелите. „LG Display“ ќе го започне нивното производство во втората половина од 2018 година. 

Компанијата ќе произведе само 15-16 милиони од панелите, што значи дека Samsung сеуште ќе биде главниот снабдувач на екраните, бидејќи „Apple“ вообичаено продава околу 200 милиони уреди годишно. 

Изјавата истотака ги спомнува можните големини на екраните. „Samsung Display“ ќе произведе 5.8 или 6 инчен екран, додека „LG Display“ ќе се фокусира на поголем, 6.5 инчен панел. Најверојатно ќе станува збор за две „iPhone“ 9 варијанти, една која ќе биде слична големина како сегашниот „iPhone X“ и друга, „Plus“ верзија. 

Хорор: Докторка ги касапела гениталиите на мали девојчиња

Докторка од Мичиген е уапсена откако било откриено дека ги касапела гениталиите на девојчињата на возраст од шест до осум години.

44-годишната Џумана Нагарвала ако биде прогласена за виновна за обвиненијата, ја ќекаат пет години затвор.

Инаку, во САД во 1996. се носи закон со кој се забранува кастрирање на личности помлади од 18. години.

Дел од жртвите на докторката биле уценувани да молчат.

Користејќи го овој трик ќе добиете бели заби за само 180 секунди – сè е природно

Дали пушите? Пиете ли многу кафе или чај? Тогаш овие проблеми доволно ви се познати! Ви предлагаме едноставен рецепт, со оки вашата насмевка ќе блесне. 

Потребно ви е само:

1. Содабикарбона

2. Лимон

3. Помешајте ги овие состојки и истрјте ги забите. ПО 180 секунди, ќе се види резултатот!

Еве како да го елиминирате стресот за 5 минути и да ги спречите болестите!

Тензија, нервоза, стрес, напнатост... Постои билка која ќе ви помогне да се опуштите за многу кратко време.

Рускиот научник Генадиј Малахов открил дека оваа билка која има фантастично дејство против замор и стрес.

Се што треба да направите е да земете исушен ловоров лист, ставте го пепленик, запалете го и искочете од просторијата. По десетина минути ловоровиот лист ќе изгори, а просторијата ќе биде полна со миризливиот дим кој прави посебна атмосфера. Имено, ловоровиот лист при согорувањето ослободува специфични материи кој нас ни помагаат да го ублажиме заморот и да се опуштиме.

Лесно внидушувајте и ќе осетите како се опуштате.

Најчитани

Твитови