Луксузниот електричен автомобил на Фискер го погоди Тесла каде што боли! (Фото)

Слика на интернет-лудилото на разбеснетото момче, каде што момчето е сопственик на Тесла и девојката е модел С.

Другата жена? „Тоа мора да биде Fisker EMotion“.

 

Целокупниот нов „Fisker Inc“. го дебитира својот луксузен електричен автомобил, Емоцијата, на „CES 2018“, и тоа е убавина. Спортскиот седан на „Fisker“ би изгледал сосема во својот елемент, повлекувајќи се до „Corvette“ или Porsche. Но, овој автомобил направен за иднината, со подеднакво внимание посветено на мозокот, како и на изглед: Емоцијата ќе се испорача со напреден автономни возен систем, а батеријата - планирана за опсег од 400 милји - ќе овозможи ултра-брзо полнење.

Сепак, тоа е главно на хартија: на денешната размена, основачот и извршниот директор на Хенрик Фискер изјави дека автомобилот нема да биде преведен во следите две години. И кога ќе пристигне тој ден, некои од најнапредните функции (како брзо полнење) најверојатно ќе бидат во развој.

 

Хорор: Докторка ги касапела гениталиите на мали девојчиња

Докторка од Мичиген е уапсена откако било откриено дека ги касапела гениталиите на девојчињата на возраст од шест до осум години.

44-годишната Џумана Нагарвала ако биде прогласена за виновна за обвиненијата, ја ќекаат пет години затвор.

Инаку, во САД во 1996. се носи закон со кој се забранува кастрирање на личности помлади од 18. години.

Дел од жртвите на докторката биле уценувани да молчат.

Користејќи го овој трик ќе добиете бели заби за само 180 секунди – сè е природно

Дали пушите? Пиете ли многу кафе или чај? Тогаш овие проблеми доволно ви се познати! Ви предлагаме едноставен рецепт, со оки вашата насмевка ќе блесне. 

Потребно ви е само:

1. Содабикарбона

2. Лимон

3. Помешајте ги овие состојки и истрјте ги забите. ПО 180 секунди, ќе се види резултатот!

Еве како да го елиминирате стресот за 5 минути и да ги спречите болестите!

Тензија, нервоза, стрес, напнатост... Постои билка која ќе ви помогне да се опуштите за многу кратко време.

Рускиот научник Генадиј Малахов открил дека оваа билка која има фантастично дејство против замор и стрес.

Се што треба да направите е да земете исушен ловоров лист, ставте го пепленик, запалете го и искочете од просторијата. По десетина минути ловоровиот лист ќе изгори, а просторијата ќе биде полна со миризливиот дим кој прави посебна атмосфера. Имено, ловоровиот лист при согорувањето ослободува специфични материи кој нас ни помагаат да го ублажиме заморот и да се опуштиме.

Лесно внидушувајте и ќе осетите како се опуштате.

Најчитани

Твитови