Руски хотел во вселената (Фото)

За само четири години, годишните одмори во вселената ќе бидат дел од нашата реалност. Руската вселенска корпорација Roscosmos планира да контруира 20 тони тежок, 15 метри долг модул за луксузен хотел на Интернационалната вселенска станица (ISS), која ќе има приватни кабини за спиење.

Овој вселенски хотел ќе има и хигиенски и медицински станици, ложа, опрема за вежбање и Wi-Fi интернет. Со врвен поглед на нашата планета, секој апартман ќе има прозори во облик на онине кои ги гледаме во авион, со пречник од 22,5 цм, заедно со малку поголеми прозори со пречник од 40 цм кои ќе го краси заедничкиот простор.

Секако, патувањето во вселената не може да биде комплетно без шетање. Целото ова патување, кое ќе трае од 1-2 недели, ќе чини 40 милиони долари по личност, но во понудата ќе биде вклучено и продолжено сместување до месец дена кое вклучува и прошетка надвор од ISS. Тоа ќе чини додатни 20 милиони долари.

Иако ова ниту во еден случај не е евтин одмор, веруваме дека многу мулти-милионери и милијардери низ светот веќе од сега пробуваат да го букираат своето време во ова вселенско одмаралиште.

Изградбата на туристичкиот модул ќе чини помеѓу 279 и 446 милиони долари, па во случај само од 36 клиенти, овој модул ќе донесе профит.

Незаборавна забава: Кафана Тарапана го прослави својот прв роденден!

Галерија: 

Кафана Тарапана го прослави својот прв роденден! 

Една година исполнета со незаборавни моменти и уживање! Уникатно место за одлична забава, превкусна храна и загарантирано одлична атмосфера. После 1 година работа со над 100 забави, повеќе од 50 семејни прослави, дефинитивно станаа омилено место во градот на секоја генерација. Тарапана не е само обична кафана ова е кафана со душа во која се ужива во комбинација со вкусна храна и разновидна музичка програма.

Вчеравечер по повод една година постоење направија незаборавна роденденска забава. Како секогаш, и овој пат се потрудија на своите гости да им приредат повеќе од одлична забава. За атмосферата да биде вистинска "тарапана" се погрижија безвременскиот Дарко Филиповиќ и Dj Boban Nikolic.

Во продолжение погледнете дел од атмосферата:

Галерија: 

Нова жешка акција во реалното шоу „Задруга 2“: Бане и Зерина заборавија на камерите и се препуштија на страстите! (ВИДЕО)

„Задруга 2“ се повеќе личи на еротско реално шоу. Поради фактот што 24 часа учесниците се под видео надзор, што е и нормално, тие упорно бараат место каде ќе се сокријат и разменат пар нежности. Засега единствено место каде нема камери е туш кабината па ова е омилено место на паровите! Последни кои беа уловени на ова место беа Бане и Зерина...

Позната руска актерка физички нападна жена од публика, откако таа го спомна нејзинот син кој има Дунов синдром! (ВИДЕО)

Познатата руска актерка Евелина Бледанс физички нападна жена од публиката, откако на несоодветен начин го спомна нејзинот син кој има Дунов синдром.

Четириесетидеветгодишната актерка која го очекува своето трето дете, гостуваше во емисијата „Во живо“ и зборуваше за бременоста во постари години, а една жена во публиката и рече дека го загрозува зравјето на нејзиното неродено дете, бидејќи во тие години е опасно да се раѓа.

„Што ти е? Сакаш да родиш уште едно болно дете? Сакаш да имаш уште едно дете со Даунов синдром? На никој не му се потребни такви деца, ни тебе, ни на општеството“, рече Елена Лебедева, жената од публиката.

Актерката по оваа изјава, мирно стана, тргна кон неа и и удри шамар пред камерите.

„Ќе те искршам. Тоа е мое дете. За мене можеш да зборуваш што сакаш, но остави ги на мира моите деца“, рече актерката.

Најчитани

Твитови