Ние се радуваме, а тоа било „Токсичен подарок за Македонија“ пишувале британските медиумии уште во 2001-ва! (Фото)

Дали ќе ги отвориме очите и после постот на оваа млада девојка која ја стави на виделина болната и трагична вистина, која секојдневно малку по малку не убива сите! 

Или сепак ќе одлучиме да премолчиме и да си ги држиме устињата затворени, бидејќи кај што има сила нема правдина... ако сеуште се плашите од тоа ние сите заедно сме НАЈГОЛЕМАТА СИЛА!

Доколку сакате детално да ја прочитате веста, која е објавена уште во 2001-та година можете ТУКА на линкот!

ЕХФ ЕУРО: Ова е еден од најдобрите натпревари на првенството

Каква игра! Со конечен резултат од 25:25 може да се каже дека ова е еден од најдобрите напревари на шампионатот, стои во последната објава на официјалната страна на Фејсбук на ЕХФ ЕУРО. 

 

Драматично до самиот крај: Македонија остана непоразена

Драматично до самиот крај. Македонските ракометари ни приредија натпревар за паметења против европскиот шампион Германија. 

Со резултат од 25-25 Македонија останува единствената непоразена селекција во групата „Ц“ со што останува и на првото место во групата.

Браво момци!

Најчитани

Твитови