Сиромашен земјоделец го нарекувале луд за садење "бескорисни" семиња, 20 години подоцна, светот го гледа резултатот и го нарекува херој! (Видео)

Еден сиромашен земјоделец го нарекувале луд за садење "бескорисни" семиња. 20 години подоцна, светот го гледа резултатот и наместо тоа го нарекуваат херој! 
Ни требаат повеќе од овој вид на херои!

ЕХФ ЕУРО: Ова е еден од најдобрите натпревари на првенството

Каква игра! Со конечен резултат од 25:25 може да се каже дека ова е еден од најдобрите напревари на шампионатот, стои во последната објава на официјалната страна на Фејсбук на ЕХФ ЕУРО. 

 

Драматично до самиот крај: Македонија остана непоразена

Драматично до самиот крај. Македонските ракометари ни приредија натпревар за паметења против европскиот шампион Германија. 

Со резултат од 25-25 Македонија останува единствената непоразена селекција во групата „Ц“ со што останува и на првото место во групата.

Браво момци!

Најчитани

Твитови