Сопругот и нареди: Ким ќе мора да се откаже од носење на еден моден детал

Познатата старлета, Ким Кардашијан сака да носи големи очила за сонце, но сепак ќе мора да заборави на овој моден детал.

Имено, Ким добила наредба од нејзинот сопруг Кање Вест дека големите очила кои ги носела во последната епизода на ријалити шоуто ќе мора да ги фрли во канта за отпадоци.

„Кање ми испрати маил во кој пишува: Не смееш да носиш големи очила. И ми испрати милион фотографии со малку очила“, вели Ким.

Инаку, Кање се меша во стајлингот на својата сопруга од обувки и облека па се до модни детали кои неговата драга ги носи.

Во последно време не е возможно да ја сликата а таа да не е во комбинација ос линијата за облека на нејзиниот сопруг.

Хорор: Докторка ги касапела гениталиите на мали девојчиња

Докторка од Мичиген е уапсена откако било откриено дека ги касапела гениталиите на девојчињата на возраст од шест до осум години.

44-годишната Џумана Нагарвала ако биде прогласена за виновна за обвиненијата, ја ќекаат пет години затвор.

Инаку, во САД во 1996. се носи закон со кој се забранува кастрирање на личности помлади од 18. години.

Дел од жртвите на докторката биле уценувани да молчат.

Користејќи го овој трик ќе добиете бели заби за само 180 секунди – сè е природно

Дали пушите? Пиете ли многу кафе или чај? Тогаш овие проблеми доволно ви се познати! Ви предлагаме едноставен рецепт, со оки вашата насмевка ќе блесне. 

Потребно ви е само:

1. Содабикарбона

2. Лимон

3. Помешајте ги овие состојки и истрјте ги забите. ПО 180 секунди, ќе се види резултатот!

Еве како да го елиминирате стресот за 5 минути и да ги спречите болестите!

Тензија, нервоза, стрес, напнатост... Постои билка која ќе ви помогне да се опуштите за многу кратко време.

Рускиот научник Генадиј Малахов открил дека оваа билка која има фантастично дејство против замор и стрес.

Се што треба да направите е да земете исушен ловоров лист, ставте го пепленик, запалете го и искочете од просторијата. По десетина минути ловоровиот лист ќе изгори, а просторијата ќе биде полна со миризливиот дим кој прави посебна атмосфера. Имено, ловоровиот лист при согорувањето ослободува специфични материи кој нас ни помагаат да го ублажиме заморот и да се опуштиме.

Лесно внидушувајте и ќе осетите како се опуштате.

Најчитани

Твитови