Дали сте подготвени за ракометно лудило? Еве го распоредот на натпревари

Денеска започнува 13-тото Европско првенство во ракомет за мажи во Хрватска, која по вторпат е домаќин на континенталните шампионати, по првенството во 2000-тата година. Ова првенство е деветто кое се игра со по 16 селекции, за разлика од првите четири првенства, кои се играа со по 12 репрезентации.

Распоред на првото коло:

Група “А“ 

12.01.2018 г., 18.15 часот: Шведска – Исланд

12.01.2018 г., 20.30 часот: Хрватска – Србија

Група “Б“ 

12.01.2018 г., 18.15 часот: Белорусија – Австрија

12.01.2018 г., 20.30 часот: Франција – Норвешка

Група “Ц“ 

13.01.2018 г., 17.15 часот: Германија – Црна Гора

13.01.2018 г., 19.30 часот: Македонија – Словенија

Група “Д“ 

13.01.2018 г., 18.15 часот: Шпанија – Чешка

13.01.2018 г., 20.30 часот: Данска – Унгарија

Со среќа момци!

Хорор: Докторка ги касапела гениталиите на мали девојчиња

Докторка од Мичиген е уапсена откако било откриено дека ги касапела гениталиите на девојчињата на возраст од шест до осум години.

44-годишната Џумана Нагарвала ако биде прогласена за виновна за обвиненијата, ја ќекаат пет години затвор.

Инаку, во САД во 1996. се носи закон со кој се забранува кастрирање на личности помлади од 18. години.

Дел од жртвите на докторката биле уценувани да молчат.

Користејќи го овој трик ќе добиете бели заби за само 180 секунди – сè е природно

Дали пушите? Пиете ли многу кафе или чај? Тогаш овие проблеми доволно ви се познати! Ви предлагаме едноставен рецепт, со оки вашата насмевка ќе блесне. 

Потребно ви е само:

1. Содабикарбона

2. Лимон

3. Помешајте ги овие состојки и истрјте ги забите. ПО 180 секунди, ќе се види резултатот!

Еве како да го елиминирате стресот за 5 минути и да ги спречите болестите!

Тензија, нервоза, стрес, напнатост... Постои билка која ќе ви помогне да се опуштите за многу кратко време.

Рускиот научник Генадиј Малахов открил дека оваа билка која има фантастично дејство против замор и стрес.

Се што треба да направите е да земете исушен ловоров лист, ставте го пепленик, запалете го и искочете од просторијата. По десетина минути ловоровиот лист ќе изгори, а просторијата ќе биде полна со миризливиот дим кој прави посебна атмосфера. Имено, ловоровиот лист при согорувањето ослободува специфични материи кој нас ни помагаат да го ублажиме заморот и да се опуштиме.

Лесно внидушувајте и ќе осетите како се опуштате.

Најчитани

Твитови