Момое со скандалозна изјава: Си ја сакам работата бидејќи секојдневно можам да силувам убави жени

Како пожар на социјалните мрежи се проѓири видеото во кое е снимен Џејсон Момоа, познат како Кал Дрого од „Играта за троновите“, кој се фали дека благодарение на својата работа „може да силува убави жени“

Скандалозното видео е снимено уште во 2011 година, но сега стана актуелно откако Холивуд го погодина низа скандали за сексуално злоставување.

Момоа тогаш изјави:

„Што се однесува на научната и епска фантастика... ги сакам тие жанрови...Можам на некој да му искорнам јазик и да поминам неказнето... Можам да силувам преубави жени“- вели Момоа низ смеа, а веројатно тоа само на него му изгледало духовито, бидејќи потоа Џејсон бил скоро „растргнат“ од негативни коментари на интернет.

Кога сфатил дека претерал, Момоа се извинил за својата непримерна изјава.

„И понатаму сум длабоко разочаран во себе поради невкусните шеги кои ги изговорив тој ден. Знам дека ни со моето најискрено извинување не можете да ги заборавите тие груби зборови. Силување и сексуално вознемирување може на секо да му се случи, за тоа се уверив од прва рака од страшните последици кои им се случија на членови на моето семејство и пријатели. Мојата изјава беше безчувствителна. Тоа е неприфатливо и искрено се извинувам поради она што го реков“, порачува Џејсон.

Од 12 до 15 јули „Пивофест“ во Прилеп, кој се ќе настапи годинава?

Од 12 до 15 јули, Прилеп по 16. пат ќе биде домаќин на фестивалот на пивото и скарата – „Пивофест 2018“.

Дарко Манасијески од агенцијата „Ентфинити“, која што ќе ја преземе организацијата на годинешниот фестивал, на прес-конференција рече дека годинешната програма е прилагодена за сите посетители, независно од нивната возраст и музички афинитети.

Посетителите ќе можат да ги проследат настапите на познати музички имиња од Македонија и од странство, меѓу кои и на Жељко Јоксимовиќ, Шабан Шаулиќ, ди џеј Мозел, Ван Гог, Црвена Јабука, Кирил Џајковски, Милица Тодоровиќ, Џенан Лончаревиќ, Дарио, Тони Зен и други.

За „Пивофест 2018“ општината ќе потроши 2.5 милиона денари.

Инаку, паркирањето наместо досегашните 100 денари, оваа година ќе биде 50 денари за еден ден. И оваа година на Паркот на револуцијата ќе биде организирано кампување за посетителите од другите градови, за кои ќе бидат обезбедени топли напитоци и супа, а ЈКП „Комуналец“ ќе постави туш кабини.

Хорор: Докторка ги касапела гениталиите на мали девојчиња

Докторка од Мичиген е уапсена откако било откриено дека ги касапела гениталиите на девојчињата на возраст од шест до осум години.

44-годишната Џумана Нагарвала ако биде прогласена за виновна за обвиненијата, ја ќекаат пет години затвор.

Инаку, во САД во 1996. се носи закон со кој се забранува кастрирање на личности помлади од 18. години.

Дел од жртвите на докторката биле уценувани да молчат.

Користејќи го овој трик ќе добиете бели заби за само 180 секунди – сè е природно

Дали пушите? Пиете ли многу кафе или чај? Тогаш овие проблеми доволно ви се познати! Ви предлагаме едноставен рецепт, со оки вашата насмевка ќе блесне. 

Потребно ви е само:

1. Содабикарбона

2. Лимон

3. Помешајте ги овие состојки и истрјте ги забите. ПО 180 секунди, ќе се види резултатот!

Најчитани

Твитови