Момое со скандалозна изјава: Си ја сакам работата бидејќи секојдневно можам да силувам убави жени

Како пожар на социјалните мрежи се проѓири видеото во кое е снимен Џејсон Момоа, познат како Кал Дрого од „Играта за троновите“, кој се фали дека благодарение на својата работа „може да силува убави жени“

Скандалозното видео е снимено уште во 2011 година, но сега стана актуелно откако Холивуд го погодина низа скандали за сексуално злоставување.

Момоа тогаш изјави:

„Што се однесува на научната и епска фантастика... ги сакам тие жанрови...Можам на некој да му искорнам јазик и да поминам неказнето... Можам да силувам преубави жени“- вели Момоа низ смеа, а веројатно тоа само на него му изгледало духовито, бидејќи потоа Џејсон бил скоро „растргнат“ од негативни коментари на интернет.

Кога сфатил дека претерал, Момоа се извинил за својата непримерна изјава.

„И понатаму сум длабоко разочаран во себе поради невкусните шеги кои ги изговорив тој ден. Знам дека ни со моето најискрено извинување не можете да ги заборавите тие груби зборови. Силување и сексуално вознемирување може на секо да му се случи, за тоа се уверив од прва рака од страшните последици кои им се случија на членови на моето семејство и пријатели. Мојата изјава беше безчувствителна. Тоа е неприфатливо и искрено се извинувам поради она што го реков“, порачува Џејсон.

Во сообраќајна несреќа загина поранешна 24 годишна учесничка oд шоуто „Фарма!“

Утрово околу пет часот на местото Тополје кај Иваниќ Град во сообраќајна несреќа загина  поранешната учесничка во реалното шоу „Фарма“.

Станува збор за 24 годишната Едита Птичар која учествуваше на „Фарма“, а информацијата ја потврди и телевизијата каде се емитуваше шоуто.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Edita Ptičar (@pticarica_e) on

Во сообраќајната несреќа автомобилот излетал од патот околу пет часот наутро.

Автомобилот наводно го возела Едита, која загинала на лице место, а заедно со неа било и 26 годишно момче, сопственик на автомобилот. Тој завршил во болница со тешки повреди.

24 годишната Едита помина 11 недели на „Фарма“ и изјавуваше дека за неа тоа било одлично искуство.

На нејзиниот профил на Инстгарам стојат и објави од пред 21 час кога ги објавила чизмичките кои мајката и ги подарила за празниците.

Нова љубовната романса: Милена Чераниќ во врска со овој познат рапер!

Последните неколку месеци Милена Чераниќ го крие својот приватен живот, а сега одлучи да открие дека се во врска со познат рапер.

Љубовниот живот на Милена Чераниќ често беше тема во медиумите, посебно кога беше во врска со нејзиниот колега Немања Стевановиќ, а потоа започна романса со оженетиот кошаркар Владимир Дашиќ.

По бурата околу Владимир, Милена  одредено време не се појавуваше во јавност и не зборуваше за својот приватен живот.

Меѓутоа, сега ја обелодени романсата со својот нов партнер, односно Вук Моб, а на „Инстаграм“ се појави видео на кое парот се бакнува и разменува нежности.

Тест: Колку брзо Ви работи кликерот!?

Една жаба е заглавена на дното од бунар длабок 30 метри. Обидувајќи се да излезе, таа секој ден скока по три метри, но секоја ноќ се лизга надолу по два метри.

Првиот ден таа има 30 метри за поминување, вториот 29 метри, итн. За колку дена жабата ќе излезе од бунарот?

Првичната мисла можеби не е точна…

Најчитани

Твитови