Мајка од пеколот: Го тужела синот затоа што се грижела за него кога бил мал

Судот во Тајван му нареди на еден човек да и плати на својата маја еден милион долари бидејќи се грижела за него и му плаќала школување. Мајката, која е идентификувана само по презимето Лу, го тужела својот втор син бидејќи го прекршил договорот кој го имале потпишано во 1997 година.

Нејзиниот син Чу одбил да се држи кон договореното и во судот рекол дека не треба да плаќа финансиски надоместок бидејќи тој е нејзино биолошко дете, како и дека бил млад кога тој го потпишал спорниот договор.

По жестоката судска борба, судот одлучил дека договорот е валиден и дека Чу треба на својата мајка да и плати еден милион долари, но и заостанати камати.

Лу во своето сведочење тврдела дека за подигање на своите две деца потрошила 675.800  долари и како самохрана мајка направила договор дека по заврушавањето на образованието тие ќе се грижат за неа.

Во Тајван, децата според закон се должни да се грижат за своите родители кога ќе пораснат, но малкумина од родителите се одлучуваат за тужба врз основа на оваа норма.

Во сообраќајна несреќа загина поранешна 24 годишна учесничка oд шоуто „Фарма!“

Утрово околу пет часот на местото Тополје кај Иваниќ Град во сообраќајна несреќа загина  поранешната учесничка во реалното шоу „Фарма“.

Станува збор за 24 годишната Едита Птичар која учествуваше на „Фарма“, а информацијата ја потврди и телевизијата каде се емитуваше шоуто.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Edita Ptičar (@pticarica_e) on

Во сообраќајната несреќа автомобилот излетал од патот околу пет часот наутро.

Автомобилот наводно го возела Едита, која загинала на лице место, а заедно со неа било и 26 годишно момче, сопственик на автомобилот. Тој завршил во болница со тешки повреди.

24 годишната Едита помина 11 недели на „Фарма“ и изјавуваше дека за неа тоа било одлично искуство.

На нејзиниот профил на Инстгарам стојат и објави од пред 21 час кога ги објавила чизмичките кои мајката и ги подарила за празниците.

Нова љубовната романса: Милена Чераниќ во врска со овој познат рапер!

Последните неколку месеци Милена Чераниќ го крие својот приватен живот, а сега одлучи да открие дека се во врска со познат рапер.

Љубовниот живот на Милена Чераниќ често беше тема во медиумите, посебно кога беше во врска со нејзиниот колега Немања Стевановиќ, а потоа започна романса со оженетиот кошаркар Владимир Дашиќ.

По бурата околу Владимир, Милена  одредено време не се појавуваше во јавност и не зборуваше за својот приватен живот.

Меѓутоа, сега ја обелодени романсата со својот нов партнер, односно Вук Моб, а на „Инстаграм“ се појави видео на кое парот се бакнува и разменува нежности.

Тест: Колку брзо Ви работи кликерот!?

Една жаба е заглавена на дното од бунар длабок 30 метри. Обидувајќи се да излезе, таа секој ден скока по три метри, но секоја ноќ се лизга надолу по два метри.

Првиот ден таа има 30 метри за поминување, вториот 29 метри, итн. За колку дена жабата ќе излезе од бунарот?

Првичната мисла можеби не е точна…

Најчитани

Твитови