Трикови за млад изглед: Како да го спречите стареењето на кожата на вратот?

Стареењето на кожата не може да се сокрие бидејќи првите знаци се појавуаат на вратот и на лицето. Кога кожата ќе се опушти, а вратот станува збрчкан, тешко е да исправи. Но, ако се реагира на време, можете да го спречите стареењето и да ја подмладите својата кожа.

Еве како можете да го направите тоа:

Нега на кожата на вратот

Не е неопходно да купувате посебна крема само за вратот, но задолжително е секојдневно да ја нанесувате. Наутро и навечер, при нанесување на кремата на лица, не заборавајте и внимтелно да нанесете на вратот. Кремата се нанесува со благи движења од доле нагоре, односо од деколтето кон брадата и на тој начин не ја влечете кожата надоле.

Вежби за вратот

Оваа вежба ќе ви помогне да го затегнете вратот и да го спречите појавувањето на подбрадок или да го ублажите ако веќе го имате. Стиснете ги усните како да сакате некого да бакнете и кренете ја главата нагоре. Тогаш ќе почувствувате затегнување на кожата. Вежбата повторувајте ја по најмалку 20 пати дневно.

Правилно држење

Ако сте секојдневно подгрбавени на тој начин што брадата ви ги допира клучните коски, ќе добиете бори на кожата порано од што сте очекувале. Затоа ве советуваме да држите главата исправено.

Во сообраќајна несреќа загина поранешна 24 годишна учесничка oд шоуто „Фарма!“

Утрово околу пет часот на местото Тополје кај Иваниќ Град во сообраќајна несреќа загина  поранешната учесничка во реалното шоу „Фарма“.

Станува збор за 24 годишната Едита Птичар која учествуваше на „Фарма“, а информацијата ја потврди и телевизијата каде се емитуваше шоуто.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Edita Ptičar (@pticarica_e) on

Во сообраќајната несреќа автомобилот излетал од патот околу пет часот наутро.

Автомобилот наводно го возела Едита, која загинала на лице место, а заедно со неа било и 26 годишно момче, сопственик на автомобилот. Тој завршил во болница со тешки повреди.

24 годишната Едита помина 11 недели на „Фарма“ и изјавуваше дека за неа тоа било одлично искуство.

На нејзиниот профил на Инстгарам стојат и објави од пред 21 час кога ги објавила чизмичките кои мајката и ги подарила за празниците.

Нова љубовната романса: Милена Чераниќ во врска со овој познат рапер!

Последните неколку месеци Милена Чераниќ го крие својот приватен живот, а сега одлучи да открие дека се во врска со познат рапер.

Љубовниот живот на Милена Чераниќ често беше тема во медиумите, посебно кога беше во врска со нејзиниот колега Немања Стевановиќ, а потоа започна романса со оженетиот кошаркар Владимир Дашиќ.

По бурата околу Владимир, Милена  одредено време не се појавуваше во јавност и не зборуваше за својот приватен живот.

Меѓутоа, сега ја обелодени романсата со својот нов партнер, односно Вук Моб, а на „Инстаграм“ се појави видео на кое парот се бакнува и разменува нежности.

Тест: Колку брзо Ви работи кликерот!?

Една жаба е заглавена на дното од бунар длабок 30 метри. Обидувајќи се да излезе, таа секој ден скока по три метри, но секоја ноќ се лизга надолу по два метри.

Првиот ден таа има 30 метри за поминување, вториот 29 метри, итн. За колку дена жабата ќе излезе од бунарот?

Првичната мисла можеби не е точна…

Најчитани

Твитови