Како да ја претворите мисионерската поза во најдобриот секс што сте го имале?

Мисионерската поза: Тоа е како сладолед од ванила - вкусна и одлична, класика - но луѓето сакаат да ја омаловажуваат.

Кога ги прашавме момците што мислат за оваа поза пак, тие ни одговорија дека ја обожаваат бидејќи имаат шанса да воспостават поглед со саканата и да ѝ го гледаат лицето па дури и да ја бакнуваат додека имаат секс со неа. Секс-психолог од Лос Анџелес објаснува: "Оваа поза ја продлабочува интимноста помеѓу вас и вашиот партнер, бидејќи контактот лице-в-лице ја зголемува возбудата."

Но, кој сака да јаде секој ден сладолед од ванила? Ние ви носиме неколку потези со кои можете да ја усовршите мисионерската поза, кои нудат подобар агол, нови сензации и поинтензивни оргазми за вас и вашето момче.

The Frisky Cat

Кажете му на вашиот партнер да го помести своето тело неколку сантиметри погоре за неговите рамења да дојдат во линија со вашата брада и неговото тело се одмора врз вашето (може да ги употреби лактите за поддршка на својата тежина). Свиткајте ги колената за околу 45 степени за да ги подигнете и колковите малку нагоре и да го олесните и интензивирате влезот. На овој начин неговиот пенис ќе ја допира вашата срамна коска директно и ќе ви го стимулира клиторисот - објаснува Чавез, секс-психологот од Лос Анџелес.

Истражување покажало дека жените кои имале секс во оваа поза доживеале за 56 отсто зголемување на бројот на оргазам отколку во стандардната мисионерска поза.

The Pretzel Dip

Сврете се на лево, а потоа кажете му на вашиот партнер да ја преземе водечката позиција клекнат врз вашата лева нога, а десната да ви ја земе во рака над неговите колкови. Завиткајте ја десната нога околу неговата половина, со што ќе му дозволите да ви пенетрира во вагината од позади. Слична е како доги-стајл, но не сте ниту на колена ниту свртени со грб кон саканиот.

И двајцата добивате! Тој ја добива длабоката пенетрација што ја сака, додека вашата Г-точка си го добива целото внимание на мисионерска поза. И бидејќи неговата тежина не е на вашето торзо, имате поголем опсег на движења. Можете да си ги допирате градите и да воспоставите eye-contact со вашиот партнер.

The Catche

Момчето нека заземе позиција за сквотс со неговите нозе раширени. Подигнете ги колковите за да добиете добра позиција за пенетрирање, а потоа раширете ги вашите нозе преку неговите бедра и исправете ги прстите на нозете со цел да го допрете креветот зад него. Ова ќе ви помогне подобро да одржите баланс додека рацете ви се слободни да го истражувате него.

Вашиот партнер може да ја искористи оваа поза за да навлезе многу длабоко во вашата вагина. Точно е, тој ќе води најголем дел од работата, но вие можете да му кажувате што сакате.

Никогаш нема побрзо да ослабете: Моќна диета со кисело млеко

Основна состојка на оваа диета е киселото млеко, намирница којашто исклучително позитивно влијае на метаболизмот.

Со помош на оваа диета може да ослабете 5 до 6 килограми за 10 дена. Сепак, имајќи предвид дека се работи за исклучително рестриктивна диета, не би требало да се држи подолго од 14 дена. 

Киселото млеко е исклучително корисна намирница којашто ја нормализира активноста на органите за варење, го подобрува имунитетот, помага за собирање и исфрлање на токсините од организмот и го поттикнува метаболизмот. 

Додека држите диета со кисело млеко се препорачуваат следниве намирници: природно кисело млеко – 500 грама дневно, овошје – до 300 грама дневно (освен грозје, диња и лубеница поради големите количества на шеќер коишто ги содржат), месо – до 100 грама дневно (риба, пилешко и мисиркино – со отстранета кожичка и маснотии), зеленчук – до 300 грама дневно (зелена салата, кељ, зелка, рукола...).

Количеството на кисело млеко коешто ќе го употребите во поединечни рецепти зависи од вашите желби и вкус. Важно е да се внесе 500 грама кисело млеко дневно, а како ќе го распоредите тоа е веќе ваш избор.


Пример мени:

Појадок
Желе од кисело млеко и малини, шолја зелен чај или шолја чист сок од портокал.

Ручек
Шолја топол растителен чај, ладна супа направена од кисело млеко и краставица исечена на ситни тркала, 100 грама варено месо, салата од краставица, домат и зачини, кисело млеко по желба, чаша топла лимоната (без шеќер).

Попладневна ужинка
Домат со кисело млеко. Во киселото млеко додадете малку сенф, малку сол и во блендер кратко испасирајте.

Вечера
Шолја топол растителен чај, боранија на пареа со кисело млеко, чаша топла лимонада (без шеќер).

Го нарекуваат „Мал мајмун“: Момче, родено со опашка од 15 см (фото)

Локалните медиуми ова момче го нарекуваат Јанг Јанг, а неговото семејство му дало прекар „мал мајмун“.  Иако неговите родители инсистирале тој да не оди на операција, сепак овој месец момчето направило операција.

Овој израсток кај Јанг Јанг се развил уште кога бил ембрион, како резултат на деформација на нервите, пренесуваат кинеските медиумите.

Во првиот месец по раѓањето, ембрионот создава структура која се вика нервна туба, и за многу кратко време на грбот се формира тој израсток. Кај овој дечко се случило некое пореметување, кое не е многу сериозно. Мајката на момчето имала нормална бременост. Лекарите ништо не констатирале кај плодот, за време на бременоста. Кога се породила мајката на Јанг Јанг сите доктори во болницата биле во шок.

Неговата баба мислела дека момчето со тој деформитет ќе заработува многу пари, но Јанг сепак одлучи да направи хирушки зафат и да биде како сите останати луѓе.

Најчитани

Твитови