Објавена свршувачката на Гвинет Палтроу

Оскаровката на Twitter објави емотикон во форма на прстен и насловната страница на последниот број на нејзиното списание Goop кој ја прикажува среќната двојка во прегратка.

„Се решив на брак вторпат. Не само затоа што верувам дека го најдов мажот кој ми е суден, туку и затоа што поширокоградо одлучив да прифатам некои шанси коишто ги дава интимната врска на двајца луѓе“, изјавила Палтроу.

Датумот на венчавката уште не е одреден. Актерката и коавторот на серијата „Glee“ се во врска последните три години. Серијата за нив беше судбоносна. Палтроу во неа имаше епизодна улога, а Фалчак беше нејзин коавтор и извршен продуент.

Со поранешниот сопруг, фронтменот на групата Coldplay, Крис Мартин, Палтроу има две деца, а се разведоа во 2014 година, И Фалчак од претходниот рбак има две деца.

Хорор: Докторка ги касапела гениталиите на мали девојчиња

Докторка од Мичиген е уапсена откако било откриено дека ги касапела гениталиите на девојчињата на возраст од шест до осум години.

44-годишната Џумана Нагарвала ако биде прогласена за виновна за обвиненијата, ја ќекаат пет години затвор.

Инаку, во САД во 1996. се носи закон со кој се забранува кастрирање на личности помлади од 18. години.

Дел од жртвите на докторката биле уценувани да молчат.

Користејќи го овој трик ќе добиете бели заби за само 180 секунди – сè е природно

Дали пушите? Пиете ли многу кафе или чај? Тогаш овие проблеми доволно ви се познати! Ви предлагаме едноставен рецепт, со оки вашата насмевка ќе блесне. 

Потребно ви е само:

1. Содабикарбона

2. Лимон

3. Помешајте ги овие состојки и истрјте ги забите. ПО 180 секунди, ќе се види резултатот!

Еве како да го елиминирате стресот за 5 минути и да ги спречите болестите!

Тензија, нервоза, стрес, напнатост... Постои билка која ќе ви помогне да се опуштите за многу кратко време.

Рускиот научник Генадиј Малахов открил дека оваа билка која има фантастично дејство против замор и стрес.

Се што треба да направите е да земете исушен ловоров лист, ставте го пепленик, запалете го и искочете од просторијата. По десетина минути ловоровиот лист ќе изгори, а просторијата ќе биде полна со миризливиот дим кој прави посебна атмосфера. Имено, ловоровиот лист при согорувањето ослободува специфични материи кој нас ни помагаат да го ублажиме заморот и да се опуштиме.

Лесно внидушувајте и ќе осетите како се опуштате.

Најчитани

Твитови