Знаете ли дека и мажите имаат Г точка?

Знаевте ли дека и мажите имаат Г точка? И повеќе од тоа. Произведувачите на играчки за возрасни изработиле и посебен вибратор наменет за стимулација на машката Г точка. И, како да ја пронајдете?

Каде е машката Г точка?

Ако сеуште не знаевте, машката Г точка е простатата. Тоа е жлездата која се наоѓа отприлика пет до седум сантиметри од анусот, на предната страна на аналниот канал и непосредно под мочниот меур.

Иако нејзината основна задача е производство на семенската течност и лачењето на истата, простатата не допринесува само за репродукција на мажот, туку може да го доведе и до самиот врв.

Масажата и допирањето на простатата некои мажи може да ги доведе до најсилниот оргазам што го доживеале до сега.

Како до оргазмот од соништата?

Простатата можете да ја стимулирате на два начина: лесна масажа на перинеумот или низ анусот. За да ви дозволи партнерот да ја стимулирате простатата на тој начин морате најпрво да се погрижите и двајцата да бидете доволно опуштени и подготвени за авантура. Без голем степен на доверба и позитивен однос, до играта од тој вид едноставно нема да дојде. Ако сето тоа го имате, тогаш можете да го пробате на начинот кој вас ви се чини како најдобар.

Како да започнете?

Можете да почнете со орално стимулирање на неговиот анус, а можете и со прсти ако ви е така подобро.

Ако се одлучите за стимулација на простатата со прсти, чувствителната кожа потребно е да ја заштитите од повреди предизвикани од острите рабови на ноктите. Освен тоа, се препорачува и употреба на лубрикант на водена база кој овозможува безболна анална пенетрација.

Никогаш нема побрзо да ослабете: Моќна диета со кисело млеко

Основна состојка на оваа диета е киселото млеко, намирница којашто исклучително позитивно влијае на метаболизмот.

Со помош на оваа диета може да ослабете 5 до 6 килограми за 10 дена. Сепак, имајќи предвид дека се работи за исклучително рестриктивна диета, не би требало да се држи подолго од 14 дена. 

Киселото млеко е исклучително корисна намирница којашто ја нормализира активноста на органите за варење, го подобрува имунитетот, помага за собирање и исфрлање на токсините од организмот и го поттикнува метаболизмот. 

Додека држите диета со кисело млеко се препорачуваат следниве намирници: природно кисело млеко – 500 грама дневно, овошје – до 300 грама дневно (освен грозје, диња и лубеница поради големите количества на шеќер коишто ги содржат), месо – до 100 грама дневно (риба, пилешко и мисиркино – со отстранета кожичка и маснотии), зеленчук – до 300 грама дневно (зелена салата, кељ, зелка, рукола...).

Количеството на кисело млеко коешто ќе го употребите во поединечни рецепти зависи од вашите желби и вкус. Важно е да се внесе 500 грама кисело млеко дневно, а како ќе го распоредите тоа е веќе ваш избор.


Пример мени:

Појадок
Желе од кисело млеко и малини, шолја зелен чај или шолја чист сок од портокал.

Ручек
Шолја топол растителен чај, ладна супа направена од кисело млеко и краставица исечена на ситни тркала, 100 грама варено месо, салата од краставица, домат и зачини, кисело млеко по желба, чаша топла лимоната (без шеќер).

Попладневна ужинка
Домат со кисело млеко. Во киселото млеко додадете малку сенф, малку сол и во блендер кратко испасирајте.

Вечера
Шолја топол растителен чај, боранија на пареа со кисело млеко, чаша топла лимонада (без шеќер).

Го нарекуваат „Мал мајмун“: Момче, родено со опашка од 15 см (фото)

Локалните медиуми ова момче го нарекуваат Јанг Јанг, а неговото семејство му дало прекар „мал мајмун“.  Иако неговите родители инсистирале тој да не оди на операција, сепак овој месец момчето направило операција.

Овој израсток кај Јанг Јанг се развил уште кога бил ембрион, како резултат на деформација на нервите, пренесуваат кинеските медиумите.

Во првиот месец по раѓањето, ембрионот создава структура која се вика нервна туба, и за многу кратко време на грбот се формира тој израсток. Кај овој дечко се случило некое пореметување, кое не е многу сериозно. Мајката на момчето имала нормална бременост. Лекарите ништо не констатирале кај плодот, за време на бременоста. Кога се породила мајката на Јанг Јанг сите доктори во болницата биле во шок.

Неговата баба мислела дека момчето со тој деформитет ќе заработува многу пари, но Јанг сепак одлучи да направи хирушки зафат и да биде како сите останати луѓе.

Најчитани

Твитови