Знаете ли дека и мажите имаат Г точка?

Знаевте ли дека и мажите имаат Г точка? И повеќе од тоа. Произведувачите на играчки за возрасни изработиле и посебен вибратор наменет за стимулација на машката Г точка. И, како да ја пронајдете?

Каде е машката Г точка?

Ако сеуште не знаевте, машката Г точка е простатата. Тоа е жлездата која се наоѓа отприлика пет до седум сантиметри од анусот, на предната страна на аналниот канал и непосредно под мочниот меур.

Иако нејзината основна задача е производство на семенската течност и лачењето на истата, простатата не допринесува само за репродукција на мажот, туку може да го доведе и до самиот врв.

Масажата и допирањето на простатата некои мажи може да ги доведе до најсилниот оргазам што го доживеале до сега.

Како до оргазмот од соништата?

Простатата можете да ја стимулирате на два начина: лесна масажа на перинеумот или низ анусот. За да ви дозволи партнерот да ја стимулирате простатата на тој начин морате најпрво да се погрижите и двајцата да бидете доволно опуштени и подготвени за авантура. Без голем степен на доверба и позитивен однос, до играта од тој вид едноставно нема да дојде. Ако сето тоа го имате, тогаш можете да го пробате на начинот кој вас ви се чини како најдобар.

Како да започнете?

Можете да почнете со орално стимулирање на неговиот анус, а можете и со прсти ако ви е така подобро.

Ако се одлучите за стимулација на простатата со прсти, чувствителната кожа потребно е да ја заштитите од повреди предизвикани од острите рабови на ноктите. Освен тоа, се препорачува и употреба на лубрикант на водена база кој овозможува безболна анална пенетрација.

Жените во овие хороскопски знаци поместуваат планини поради љубов!

Некои жени во љубовта се водат според реченицата: "Подобро е да сакаш и да изгубиш, отколку никогаш да не сакаш", додека другите многу брзо забележуваат дека другата страна не се труди доволно и сами се откажуваат.

Овен 

Жените во овој хороскопски знак влегуваат во толку страствена врска што забораваат дека секоја врска има свои ризици и дека нема секогаш да биде како што треба. Тие едноставно им се препуштаат на пеперутките во стомакот.

Жените родени во овој знак премногу се трудат околу љубовните врски, а тоа понекогаш може да заврши еднострано, таа да се труди, а тој не.

Близнаци

Жените во овој хороскопски знак го обожуваат чувството на влегување во нова врска. Тоа ги возбудува, сакаат да почувствуваат нервоза и чувство на привлечност во исто време. Покрај страв, искрено говорат за своите чувства.

Вага

Вагите им се многу верни на своите партнери и избегнуваат расправии по секоја цена. Тие знаат дека толку многу ги сакаат партнерите што сѐ би направиле и дале за нив. На тој начин всушност го изразуваат своето воодушевување.

Стрелец

Овие жени често се сурови во своите врски, но се заљубуваат до уши и сакаат со цело свое срце. Во почетокот на врската доживуваат големи налети на страст. Тие се свесни дека можеби ќе бидат повредени и дека врската нема да трае долго, но сеедно страствено влегуваат во неа.

Риби

Тие се многу искрени и емотивни. Кога некој сакаат, нема да играат игри и нема да калкулираат дали ќе бидат повредени или не. Жените родени во овој знак имаат целосна доверба во партнерот и комплетно им се отвараат. Тоа е причната зошто често се повредени.

Лудост или храброст: Русин си го зема автомобилот од пајак служба! (ВИДЕО)

Руски ТВ канал пренесе видео од несекојдневната акција на еден Русин, кој по секоја цена сакал да си го врати автомобилот кој му го дигнал пајак службата.

Русинот сметал дека неговиот автомобил му бил незаконски одземен и не ја чекал сообраќајната полиција. Човекот веданаш превземал мерки за да си го врати возилото.

Седнал зад воланот ѝ покрај тоа што возилото веќе било кренато и поставено на камионот. Тој ги тргнал синџирите од гумите ѝ почнал да вози во рикверц.

Австрискиот претседател секој ден на работа патува со метро!

За разлика од повеќето свои колеги во светот, австрискиот претседател Александер ван дер Белен го користи градскиот превоз за да стигне на работа. Тој на својот Инстаграм профил објавил фотографија од утринското возење во метро.

 

Фотографијата за кратко време се рашири на социјалните мрежи. Луѓето ширум светот го пофалија Белен за ваквата своја постапка.

Најчитани

Твитови