Пози со кои ќе ја донесете до лудило

Постои некој мит дека на мажите им е полесно да доживеат оргазам отколку жените, како и тоа дека девојките повеќе се трудат да го достигнат врвот отколку момците.

Според научниците, вагиналниот оргазам и оргазмот на клиторисот се две одвоени работи.

Не дозволувајте ова да ве збуни, туку опуштете се и пробајте нешто ново.

Перек или јавање камила

Оваа поза е добра доколку сакате ултимативен пристап до нејзиниот клиторис.

Како функционира: Клекнете и јавајте на незината лева нога додека таа лежи на својата лева страна. Десната нога таа би требало да ја свие околу вашиот колк и на тој начин да ви овозможи подлабока пенетрација. Ова е еден вид понапредна мисионерска поза, а ќе ви овозможи и со рацете да можете да го надразните нејзиниот клиторис.

Скриен тигар или скриена змија

Во оваа поза пробајте да ја откриете нејзината Г-точка

Како функционира: Доведете ја партнерката до работ на креветот и поставете ја „на сите четири“, со грбот свиткана, така што ќе ѝ биде подигнат задникот. Кога ќе застанете зад неа, поставете се така што нозете ќе ви бидат околу нејзините. Не само што може да ја најдете нејзината Г-точка, туку ќе имате и одличен поглед на нејзините облини.

Пегла

Доколку сакате на вашата партнерка да ѝ овозможите врвно задоволство, пробајте ја оваа поза.

Како функционира: Таа лежи на стомак со благо свиткани колена и подигнати колкови. За да ѝ биде поудобно, а да може и да ги подигне колковите, може да ставите перница под нејзиниот стомак. Влезете во неа одзади, но за да не ја поклопите со сета тежина, потпирајте се на своите раце.

Шипка

Уште една поза создадена за женско уживање.

Како функционира: Легнете на грб и свиткајте ја едната нога, а другата нека ви биде испружена. Таа нека „зајава“ на вашата подигната нога, со бутовите на двете страни и полека нека се спушта на вас додека ви е свртена со грбот. Нека се придржува за вашето колено додека се движи горе-долу во ритамот кој најмногу и одговара.

Никогаш нема побрзо да ослабете: Моќна диета со кисело млеко

Основна состојка на оваа диета е киселото млеко, намирница којашто исклучително позитивно влијае на метаболизмот.

Со помош на оваа диета може да ослабете 5 до 6 килограми за 10 дена. Сепак, имајќи предвид дека се работи за исклучително рестриктивна диета, не би требало да се држи подолго од 14 дена. 

Киселото млеко е исклучително корисна намирница којашто ја нормализира активноста на органите за варење, го подобрува имунитетот, помага за собирање и исфрлање на токсините од организмот и го поттикнува метаболизмот. 

Додека држите диета со кисело млеко се препорачуваат следниве намирници: природно кисело млеко – 500 грама дневно, овошје – до 300 грама дневно (освен грозје, диња и лубеница поради големите количества на шеќер коишто ги содржат), месо – до 100 грама дневно (риба, пилешко и мисиркино – со отстранета кожичка и маснотии), зеленчук – до 300 грама дневно (зелена салата, кељ, зелка, рукола...).

Количеството на кисело млеко коешто ќе го употребите во поединечни рецепти зависи од вашите желби и вкус. Важно е да се внесе 500 грама кисело млеко дневно, а како ќе го распоредите тоа е веќе ваш избор.


Пример мени:

Појадок
Желе од кисело млеко и малини, шолја зелен чај или шолја чист сок од портокал.

Ручек
Шолја топол растителен чај, ладна супа направена од кисело млеко и краставица исечена на ситни тркала, 100 грама варено месо, салата од краставица, домат и зачини, кисело млеко по желба, чаша топла лимоната (без шеќер).

Попладневна ужинка
Домат со кисело млеко. Во киселото млеко додадете малку сенф, малку сол и во блендер кратко испасирајте.

Вечера
Шолја топол растителен чај, боранија на пареа со кисело млеко, чаша топла лимонада (без шеќер).

Го нарекуваат „Мал мајмун“: Момче, родено со опашка од 15 см (фото)

Локалните медиуми ова момче го нарекуваат Јанг Јанг, а неговото семејство му дало прекар „мал мајмун“.  Иако неговите родители инсистирале тој да не оди на операција, сепак овој месец момчето направило операција.

Овој израсток кај Јанг Јанг се развил уште кога бил ембрион, како резултат на деформација на нервите, пренесуваат кинеските медиумите.

Во првиот месец по раѓањето, ембрионот создава структура која се вика нервна туба, и за многу кратко време на грбот се формира тој израсток. Кај овој дечко се случило некое пореметување, кое не е многу сериозно. Мајката на момчето имала нормална бременост. Лекарите ништо не констатирале кај плодот, за време на бременоста. Кога се породила мајката на Јанг Јанг сите доктори во болницата биле во шок.

Неговата баба мислела дека момчето со тој деформитет ќе заработува многу пари, но Јанг сепак одлучи да направи хирушки зафат и да биде како сите останати луѓе.

Најчитани

Твитови