Како се прослави победата на нашата репрезентација во Загреб! (Фото + Видео)

Да се биде дел од Македонската ФАЛАНГА на трибините стварно е од големо значење, треба да сте спремни да го подржите нашиот ракометен тим бурно, да ги бодрите од трибините, да се борите исто како и они на самиот терен... Кога е тесно да ја поткренете атмосферата и да ги вжештите рацете и грлата од безброј ракоплескања и непрестано навивање! 

Еве како помина првиот натпревар и како јако навиваше ФАЛАНГАТА! Денеска сме во исчекување на вториот натпревар, со нетрпение очекувате да видите како ќе биде?

Попладне ќе имаме пренос, дирекно од Загребачката арена, каде ќе можете да видите како се припрема нашата ФАЛАНГА и како жестоко ќе се одигра вториот меч на нашата репрезентација! 

Еве како помина првиот натпревар.

Еве како се загрева Македонската Фаланга во Загреб! Кога ќе подразмислам и тоа не е баш лесна работа! 
СРЕЌНО МОМЦИ!

 

ЕКСКЛУЗИВ.мк
Кристина А.

 

Девојката му направила "шливка" на вратот, а тој одма потоа починал

17 годишниот Хулио Гонзалес од Мексико Сити починал од гушење предизвикан од тромб, кој девојката му го направила со бакнеж.

Во текот на вечерата со фамилијата, Хулијо почнал да се гуши, неговите родители веднаш повикале помош од лекари, но тие за жал не можеле ништо да сторат и тинејџерот починал. 

За смртта на момчето се сомнева дека е “виновна“ неговата девојка која непосредно пред тоа на вратот му направила “шливка“, при што настанал тромб кој допатувал до неговиот мозок и предизвикал мозочен удар.

Според пишувањата на медиумите девојката е во бегство бидејќи е исплашена дека може да биде обвинета за смртта на младото момче.

Ова не е прв ваков случај: пред две години 44 годишна жена од Нов Зеланд останала неподвижна по мозочен удар предизвикан од слични околности.

Лекарите не можеле да објаснат која е причината за парализа на левата рака се додека не приметиле модрица на нејзиниот врат и оштететна артерија. На пациентката и била дадена терапија, па после една недела дена таа заздравила.

Вистинска случајност: Фотографии кои се направени случајно, а потсетуваат на реални ликови и животни (галерија)

Биди поразличен, оригиналот е вреден!

Водејќи се според ова мото некои луѓе биле навистина креативни и направиле вистински уметнички дела, фотографирајќи предмети и моменти од вистинскиот агол.

Едноставно уживајте и разбудете ја креативноста во себе:

12 филмски грешки од врвни филмови кои речиси и никој не ги забележува, а се очигледни (галерија)

Ние како тим и истражувачи ви претставуваме популарни и одлични филмови. Сепак, исто така знаеме дека дури и најдобрите од нив секогаш имаат неколку грешки. Тоа не ги  праваи полоши, се разбира, но по оваа галерија ќе имате добра причина да ги погледнете повторно и да се фокусирате на деталите да ги забележите недостатоците.

Погледнете:

#1# Iron Man 2

#2# Deadpool

#3# Forrest Gump

#4# Harry Potter and the Philosopher’s Stone

#5# Titanic

#6# Pulp Fiction

#7# The Fifth Element

#8# Tangled

Најчитани

Твитови