Сите патишта водат кон „Сокаче“: Среќен роденден д-р Емил Угриновски (Фото)

11.02 секоја година е резервиран за една од најдобрите журки во градот. Така беше и годинава, сите патишта водеа кон ресторанот „Сокаче“.

Во друштво на познати џетсетери, бизнисмени, спортисти и личности од јавниот живот, познатиот скопски бизнисмен и сопственик на „Неуромедика“, д-р Емил Угриновски, го прослави својот роденден.

Целиот амбиент и висококвалитетната услуга, изобилството од разновидна храна и пијалоци беа вистинскиот рецепт за одлична забава на сите 350 гости. Забава за која уште долго време ќе се памети и раскажува низ градот.

Освен бендот кој настапуваше во „Сокаче“, за добра журка се погрижија и присутните гости кои изведоа по неколку песни за славеникот.

Дополнително загревање на атмосферата додаде и пејачката Милена Чераниќ, од Ѕвездите на Гранд, која со незаборавните ју хитови ги расположи, а истовремено и разнежни присутните гости.

Екипата на Exclusive.mk и овојпат ја имаше ВИП поканата за журката која ќе се памети цела година. Нашиот објектив фати интересни ситуации и личност. 

Ѕирнете и вие во во оваа совршена атмосфера:

Му посакуваме многу здравје, радост и среќа на славеникот и чекаме покана за следниот роденден!

Екипа Exclusive.mk

ЕКСКЛУЗИВНО: Иван Исцелител, конечно откри која е неговата САКАНА!

Иван Исцелител дефинитивно е надалеку познат, па и Српската естрада покажува многу наклонетост и почит кон негоата работа... 
Тој на својот профил ја објави сликата со српската пејачка Душица Милојевич! 

СИНОТ НА ТЕРЗИЧ ПРЕГАЗИ ПЕШАК НА НОВ БЕЛГРАД: Пензионер поминувал улица на необележано место за пешаци!

Никша Терзич, синот на Звездан Терзич, со автомобилот прегазил пешак кој претрчал преку улица, на место каде што не е обележан пешачки премин. 
тешко повредениот пешак вчера бил опериран, а според првите и неофицијални имформации, претрчувал улица на место без обележан пешачки премин, наводно со повеќе од еден промил алкохол во крвта. 

Повредениот пешак е пензиониран полициски функционер, а во овој момент се утврдуваат околностите под која се случила несреќата. Иако првичната неофицијална информација била дека со возилото управувал Костадин, во меѓувреме изворите за Курир потврдиле дека станува збор за другиот син на Терзиевич Никши. 

Да се потсетиме, дека и Костадин Терзич пред година дена имал собраќајка во центарот на Белград кога се судрил со возило на див таксиста на улица Крал Милан. 

Незјиното тело, е совршено ремек дело: Има 43 години и 3 деаца, но е права бомба!

Анабела Атијас, чива ќерка е во центарот на вниманието поради скандалот во реалното шоу, таа има 43 години 3 деца, но сепак изгледа фантастично. 
пејачката и танчерка на „Instagram“ ја откри тајната за својот фантастичен изглед. Имено, Анабела редовно и напорно тренира, а уште кога ќе се приклучи на електричните стимулатори за мускули, резултатите се брзо видливи, освен што помагаат во слабеење тие го намалуваат и целолитот. 

Да се потсетиме, Анабела има два брака, со Гаги Џогани во 1996-та ја доби првата ќерка Луна, а неколку години покасно повторно беше трудна и носеше близнаци, но ги изгуби. ќерката Нина ја доби во 2005-та година, а четири години покасно се разведе, за во 2012-та година да се омажи за сараевскиот бизнисмен Андреја Атијас, со кој година дена покасно доби ќерка - Бланка. 

Анабела неколку години после разводот со Гаги прозбори за семејното насилство кое го трпела, а и Луна неколку пати во ријалити шоуто спомна дека како мала многу пати гледала како татко и ја тепа мајка и. 

Најчитани

Твитови