Животот е краток: Овие фраери мора да ги “пробате“!

Младоста е создадена за експерименти и девојките би требало ова паметно да го искористат. Постојат толку различни фраери на овој свет, па зошто да не се впуштите во разни игри пред да се врзете само за еден? Доколку сте авантуристичка душа, треба да знаете кои типови мажи не смеете да ги пропуштите.

Излезете со некој кој на прв поглед не ви одговара

Не значи дека треба да излезете со тип кој ви оди на нерви, но треба да излезете со некој за кој никогаш не би рекле дека е по ваша мера. Спротивностите се привлекуваат, а младоста е идеална за да проверите дали е ова вистина или не.

Дајте му шанса на упорниот тип

Зошто на фраерот кој постојано ве кани да се видите, а вие постојано го одбивате, не му дадете шанса? Можеби ќе ви биде многу досадно, но можеби ќе се случи и нешто неочекувано. Искористете го моментот и излезете со него.

Излезете со “лошо момче“

Можеби ви звучи как лош совет, но на секоја девојка барем еднаш во животот и треба тој еден “лош дечко“. Сигурно добро ќе се забавувате, а ако ве повреди, барем ќе научите да ги цените добрите момци. Секое искуство чини злато.

Пробајте од забранетото овошје

Не зборуваме за женети мажи или за некој што има девојка. Станува збор за некој на кој не би требало многу да му се приближувате. Тоа може да биде асистент од факултет, колега од работа или најдобриот пријател на вашиот бивш дечко… Малку забава на никого не пречи.

Психолозите тврдат: Сите ова го прават по сексуалниот чин, а навистина е ОПАСНО!

Британските психолози открија интересна работа поврзана со интимните односи, односно за моментите што следат по сексуалниот чин.

Без разлика дали вашата врска е солидна и долга, или сте на самиот почеток, сигурно се случило откако ќе имате секс, да имате голема желба да ги запознаете внатрешните пориви и чуства на вашиот партнер.

Психолозите тврдат дека овој модел на однесување е сосема нормален, бидејќи повеќето луѓе по сексуалните односи сметаат дека се најблиску до нивниот партнер и се склони кон емоционално отворање и доверување на нивните интимни тајни.

Иако во хармоничен емотивен однос ова е пожелна работа и тоа овозможува да се доближите и подобро да се запознаете со партнерот, експертите предупредуваат дека тоа може да биде многу штетно на почетокот на врската или во случај на површни односи.

Ако сметате дека вашата врска нема капацитет да стане долгорочна, може да жалите за зборовите што ги споделивте, или дека на некој начин вашиот партнер ќе го користи подоцна против вас.

Откриено што ја намалува машкоста за 1 см! Внимавајте ако го практикувате ова

За интимните односи и половите органи речиси и да нема тема која не е разработена и за која не е зборувано. Покрај методите и исхраната која влијае позитивно на големината на машкиот полов орган постои и нешто кое влијае и негативно.

Според студија објавена од „Journal of Sexual Medicine" потврдено е дека дури 20 отсто од машката популација има помал пенис дури и од просечниот, 12,5 цм во ерекција. На нашите простори просечната должина на машкиот полов орган е 14 цм во ерекција.

Она што негативно влијае и доведува до намалување на пенисот е нередовното мастурбирање и немањето сексуални акти.

За виталност и здрав пенис истражувачите велат потребно е барем два пати недлно да имате секс или да мастурбирате, особено ако сте на возраст од 18 до 30 години.

Навидум безначајно, но интересно - Зошто Меган Маркл мора да се поклони пред Кејт Мидлтон?

Иако и двете имаат 36 години и еднакви титули, од Меган се очекува да се поклони пред Кејт.

На поклонувањето со спуштање на глава и потклекнувањето Меган е навикната, бидејќи протоколот наложува дека таа тоа мора да го прави во присуство на членовите на кралското семејство, поготово оние кои се од повисок ранг од неа.

Бидејќи Кејт е омажена за идниот крал на Англија, Вилијам, таа е со повисок ранг од Меган.

Мажот на Меган, Хари е шестиот претендент на престолот во наследниот ред, додека неговиот брат Вилијам е втор, и се наоѓа веднаш за принцот Чарлс, кој би требало да го наследи, пишува британскиот „Експрес“.

Највисокиот женски чин во кралското семејство, кралица - консорт се доделува на жената на кралот кој владее. Таа нема да има политичка моќ, но ќе го дели неговиот општествен ранг и статус.

Иако Меган доби еден од највисоките рангови во кралското семејство, таа ќе мора да се поклонува пред сите членови на семејството кога не е во присуство на Хари, бидејќи не е од кралска крв.

Покрај поклонувањето, од Меган се очекува постојано да носи проѕирни најлонски чорапи. Тоа се очекува од сите дами во кралското семејство.

Најчитани

Твитови