ГИ КРШАТ ЗАБРАНИТЕ ВО ЧИКАГО: Ана и Бастијан направија ОПАСНА работа и се снимиле!

Поранешната српска тенисерка Ана Иванович и нејзиниот сопруг Бастијан Швајнштајгер поминуваат време во Чикаго, каде што германскиот фудбалер настапува за екипата која ја тренира Вељко Паунович и добро се забавуваат. 

 

Afternoon stroll with @anaivanovic.❄️❤️ #chicago #snowday

A post shared by Bastian Schweinsteiger (@bastianschweinsteiger) on

Фудбалерот и некогашната тенисерка, која е инаку во својата прва бременост, направија нешто што е строго забрането. Наводно, езерото Мичаген се замрзнало во потполност поради ниските температури, а ширум светот често се слушаат предупредувања дека не треба да се клизаат таму, ниту пак да се шетаат по заледеното есеро, поради опасноста од пукање на ледот.

Сепак они двајца добро се забавувале. 
Швајни со патики се клизаше по ледот, а Ана го снимала. Сето тоа го зачиниле дополнително со селфи слики. 

ШОКАНТНО: Грижлива мајка, за да не трпи детето го остави да кака на сред улица!

Видно загрижената мајка, секогаш обезбедува се што е потребно на своето дете.
Но очигледно дека овој пат претерала со нејзиното однесување. Го оставила детето на сред улица да изврши нужда. Во близина има кафичи каде веруваме дека ќе добиела дозвола за користење на тоалет иако не е нивни гостин. 
Но достоинството очигледно несакала да го погази и да замоли за да го користи тоалетот. Па за да не се потценува таа одлучила да го „воспита“ своето дете, со тоа што го оставило да се измочка/искака на јавно место, во иднина и оно ќе биде сигурно принципиелно... „Љуби га мајка“.

 

ЕКСКЛУЗИВНО: Иван Исцелител, конечно откри која е неговата САКАНА!

Иван Исцелител дефинитивно е надалеку познат, па и Српската естрада покажува многу наклонетост и почит кон негоата работа... 
Тој на својот профил ја објави сликата со српската пејачка Душица Милојевич! 

СИНОТ НА ТЕРЗИЧ ПРЕГАЗИ ПЕШАК НА НОВ БЕЛГРАД: Пензионер поминувал улица на необележано место за пешаци!

Никша Терзич, синот на Звездан Терзич, со автомобилот прегазил пешак кој претрчал преку улица, на место каде што не е обележан пешачки премин. 
тешко повредениот пешак вчера бил опериран, а според првите и неофицијални имформации, претрчувал улица на место без обележан пешачки премин, наводно со повеќе од еден промил алкохол во крвта. 

Повредениот пешак е пензиониран полициски функционер, а во овој момент се утврдуваат околностите под која се случила несреќата. Иако првичната неофицијална информација била дека со возилото управувал Костадин, во меѓувреме изворите за Курир потврдиле дека станува збор за другиот син на Терзиевич Никши. 

Да се потсетиме, дека и Костадин Терзич пред година дена имал собраќајка во центарот на Белград кога се судрил со возило на див таксиста на улица Крал Милан. 

Најчитани

Твитови