ЕЛ НИДО: Дестинација со магични бои на природата и убавина која плени!

Ел Нидо филипинска општина на островот Палаван.

Познат е за бели песочни плажи, корални гребени и како порта за Бакуитскиот архипелаг, група острови со стрмни карстни карпи. Островот Минилоц е познат по чистите води на нејзините мали и големи лагуни. Во близина на Островот Шимзиу има вода исполнета со риби. Областа има многу нуркачки локации, вклучувајќи долг тунел на островот Дилумазад, кој води до подводната пештера.

  • Време: 26 ° C, ветер N на 11 km / h, 81% влажност
  • Поштенски код: 5313
  • Реон: 1-ва област
  • Локално време: вторник 19:00
  • Основана: 1916

Уживајте во галеријата од ова магично место! 
 

Тамара Тодевска го покажа трудничкото стомаче! (ФОТО)

Тамара Тодевска е активна трудница, изгледа одлично, па речиси и не налкикува дека скоро е влезена во седмиот месец од бременоста. Неодамна објави фотографија каде што го покажува своето трудничко стомаче, па слободно можеме да кажеме дека бременоста ѝ прилега доста.

Тајни кои ги кријат личностите родени во знакот Вага!

Вагите се познати по тоа што имаат високо развиени логички способности, па умеат правилно да расудуваат. Меѓутоа, во продолжение откријте некои работи кои се помалку познати за овие личности.

Вагите тежнеат кон долги и значајни врски

Ретко која личност родена во знакот Вага ќе се пронајде во кратките врски без смисла. Тие се спремни да бидат трпеливи и да ја чекаат вистинската личност.

Тие се особено внимателни

Вагите знаат многу повеќе отколку што покажуваат. Тие постојано го набљудуваат светот околу себе и си „прават белешки“ во својата глава за сето она што го гледаат.

Вагите умеат да бидат непредвидливи

Кога е во прашање Вагата, не постои секогаш баланс. Како воздушен знак, тие може да бидат непредвидливи. Во еден момент може да помислите дека целосно сте ги сфатиле овие личности, но веќе наредниот Вагата ќе направи нешто што не сте ни помислувале.

Најчитани

Твитови