ЕКСКЛУЗИВНО: Рипна во тавче, втората „Златна рипка“ од 500.000 денари, среќниот добитник е Штипјанец!

   Златна Рипка на Државна лотарија на Македонија остварува желби

Уште една добивка и уште остварени желби, овој пат во Штип донесе инстант лозот Златна Рипка на Државна лотарија на Македонија.  Среќниот добитник на 500.000 денари е Лозов Николче од Штип. Во Трговскиот Центар во Штип купил два инстант лоза Златна Рипка, кои пак му донеле добивки од 50 денари , и веднаш ги заменил за два нови лоза. Гребејќи го вториот инстант лоз , добитниот број 27, Николче го пронашол и во полето означено како „Твои Броеви“ , а под 27-ката била впишана сумата од 500.000 денари. Николче ни раскажа и дека редовно гребе по некој инстант лоз, а после добивката од 500.000 денари ќе почне да игра и по некоја комбинација во НовоЛото 7/34.

Остануваат уште многу парични добивки од инстант лозот Златна Рипка, кој е веќе во продажба во својата втора серија. Не чекајте пронајдете ја и вие вашата, или пак израдувајте некој од своите најблиски со инстант лотаријата Златна Рипка.

Државна лотарија на Македонија

ШОКАНТНО: Грижлива мајка, за да не трпи детето го остави да кака на сред улица!

Видно загрижената мајка, секогаш обезбедува се што е потребно на своето дете.
Но очигледно дека овој пат претерала со нејзиното однесување. Го оставила детето на сред улица да изврши нужда. Во близина има кафичи каде веруваме дека ќе добиела дозвола за користење на тоалет иако не е нивни гостин. 
Но достоинството очигледно несакала да го погази и да замоли за да го користи тоалетот. Па за да не се потценува таа одлучила да го „воспита“ своето дете, со тоа што го оставило да се измочка/искака на јавно место, во иднина и оно ќе биде сигурно принципиелно... „Љуби га мајка“.

 

ЕКСКЛУЗИВНО: Иван Исцелител, конечно откри која е неговата САКАНА!

Иван Исцелител дефинитивно е надалеку познат, па и Српската естрада покажува многу наклонетост и почит кон негоата работа... 
Тој на својот профил ја објави сликата со српската пејачка Душица Милојевич! 

СИНОТ НА ТЕРЗИЧ ПРЕГАЗИ ПЕШАК НА НОВ БЕЛГРАД: Пензионер поминувал улица на необележано место за пешаци!

Никша Терзич, синот на Звездан Терзич, со автомобилот прегазил пешак кој претрчал преку улица, на место каде што не е обележан пешачки премин. 
тешко повредениот пешак вчера бил опериран, а според првите и неофицијални имформации, претрчувал улица на место без обележан пешачки премин, наводно со повеќе од еден промил алкохол во крвта. 

Повредениот пешак е пензиониран полициски функционер, а во овој момент се утврдуваат околностите под која се случила несреќата. Иако првичната неофицијална информација била дека со возилото управувал Костадин, во меѓувреме изворите за Курир потврдиле дека станува збор за другиот син на Терзиевич Никши. 

Да се потсетиме, дека и Костадин Терзич пред година дена имал собраќајка во центарот на Белград кога се судрил со возило на див таксиста на улица Крал Милан. 

Најчитани

Твитови