Ја однела ќерката на викенд кај татко и, останала во шок кога видела што и направила макеата (Фото)

Кристин Џонсон на Фејсбук објавила што се случило со нејзината ќерка по престојот кај татко и макеата.

Загрижената мајка од Охајо на крајот со овие фотографии предизвикала и рекација кај полицијата.

„Вака изгледаше мојата ќерка кога во неделата ја однесов кај татко и, а овие две фотографии се од денеска кога ми ја донесоа назад... и сето ова е само поради тоа што за роденден и ставив прамени коса“, напишала мајката на фотографиите на нејзината ќерка Кејси во кои на една таа има долга коса, а на други е кратко потстрижена.

По споделувањето на фотографиите над илјада пати во целиот случај се вклучува и полицијата која истражува дали во овој инцидент има злоставување на дете.

Кејси во меѓувреме и се јавила на пријателка на нејзината мајка која има фризерски салон за да си избере перика која ќе ја носи додека да не и порасне косата. 

ШОКАНТНО: Грижлива мајка, за да не трпи детето го остави да кака на сред улица!

Видно загрижената мајка, секогаш обезбедува се што е потребно на своето дете.
Но очигледно дека овој пат претерала со нејзиното однесување. Го оставила детето на сред улица да изврши нужда. Во близина има кафичи каде веруваме дека ќе добиела дозвола за користење на тоалет иако не е нивни гостин. 
Но достоинството очигледно несакала да го погази и да замоли за да го користи тоалетот. Па за да не се потценува таа одлучила да го „воспита“ своето дете, со тоа што го оставило да се измочка/искака на јавно место, во иднина и оно ќе биде сигурно принципиелно... „Љуби га мајка“.

 

ЕКСКЛУЗИВНО: Иван Исцелител, конечно откри која е неговата САКАНА!

Иван Исцелител дефинитивно е надалеку познат, па и Српската естрада покажува многу наклонетост и почит кон негоата работа... 
Тој на својот профил ја објави сликата со српската пејачка Душица Милојевич! 

СИНОТ НА ТЕРЗИЧ ПРЕГАЗИ ПЕШАК НА НОВ БЕЛГРАД: Пензионер поминувал улица на необележано место за пешаци!

Никша Терзич, синот на Звездан Терзич, со автомобилот прегазил пешак кој претрчал преку улица, на место каде што не е обележан пешачки премин. 
тешко повредениот пешак вчера бил опериран, а според првите и неофицијални имформации, претрчувал улица на место без обележан пешачки премин, наводно со повеќе од еден промил алкохол во крвта. 

Повредениот пешак е пензиониран полициски функционер, а во овој момент се утврдуваат околностите под која се случила несреќата. Иако првичната неофицијална информација била дека со возилото управувал Костадин, во меѓувреме изворите за Курир потврдиле дека станува збор за другиот син на Терзиевич Никши. 

Да се потсетиме, дека и Костадин Терзич пред година дена имал собраќајка во центарот на Белград кога се судрил со возило на див таксиста на улица Крал Милан. 

Најчитани

Твитови