Ја однела ќерката на викенд кај татко и, останала во шок кога видела што и направила макеата (Фото)

Кристин Џонсон на Фејсбук објавила што се случило со нејзината ќерка по престојот кај татко и макеата.

Загрижената мајка од Охајо на крајот со овие фотографии предизвикала и рекација кај полицијата.

„Вака изгледаше мојата ќерка кога во неделата ја однесов кај татко и, а овие две фотографии се од денеска кога ми ја донесоа назад... и сето ова е само поради тоа што за роденден и ставив прамени коса“, напишала мајката на фотографиите на нејзината ќерка Кејси во кои на една таа има долга коса, а на други е кратко потстрижена.

По споделувањето на фотографиите над илјада пати во целиот случај се вклучува и полицијата која истражува дали во овој инцидент има злоставување на дете.

Кејси во меѓувреме и се јавила на пријателка на нејзината мајка која има фризерски салон за да си избере перика која ќе ја носи додека да не и порасне косата. 

Во сообраќајна несреќа загина поранешна 24 годишна учесничка oд шоуто „Фарма!“

Утрово околу пет часот на местото Тополје кај Иваниќ Град во сообраќајна несреќа загина  поранешната учесничка во реалното шоу „Фарма“.

Станува збор за 24 годишната Едита Птичар која учествуваше на „Фарма“, а информацијата ја потврди и телевизијата каде се емитуваше шоуто.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Edita Ptičar (@pticarica_e) on

Во сообраќајната несреќа автомобилот излетал од патот околу пет часот наутро.

Автомобилот наводно го возела Едита, која загинала на лице место, а заедно со неа било и 26 годишно момче, сопственик на автомобилот. Тој завршил во болница со тешки повреди.

24 годишната Едита помина 11 недели на „Фарма“ и изјавуваше дека за неа тоа било одлично искуство.

На нејзиниот профил на Инстгарам стојат и објави од пред 21 час кога ги објавила чизмичките кои мајката и ги подарила за празниците.

Нова љубовната романса: Милена Чераниќ во врска со овој познат рапер!

Последните неколку месеци Милена Чераниќ го крие својот приватен живот, а сега одлучи да открие дека се во врска со познат рапер.

Љубовниот живот на Милена Чераниќ често беше тема во медиумите, посебно кога беше во врска со нејзиниот колега Немања Стевановиќ, а потоа започна романса со оженетиот кошаркар Владимир Дашиќ.

По бурата околу Владимир, Милена  одредено време не се појавуваше во јавност и не зборуваше за својот приватен живот.

Меѓутоа, сега ја обелодени романсата со својот нов партнер, односно Вук Моб, а на „Инстаграм“ се појави видео на кое парот се бакнува и разменува нежности.

Тест: Колку брзо Ви работи кликерот!?

Една жаба е заглавена на дното од бунар длабок 30 метри. Обидувајќи се да излезе, таа секој ден скока по три метри, но секоја ноќ се лизга надолу по два метри.

Првиот ден таа има 30 метри за поминување, вториот 29 метри, итн. За колку дена жабата ќе излезе од бунарот?

Првичната мисла можеби не е точна…

Најчитани

Твитови