Ова е најексцентричниот хороскопски знак, проверете дали сте вие

Многу срамежливи и мирни, но и многу ексцентрични и енергични. Станува збор за хороскопскиот знак Водолија.

И во двата случаи станува збор за длабоки мислители кои сакаат да им помагаат на другите луѓе. Високо интелектуален, овој знак кој го карактеризира независност, е без предрасуди.

Иако многу се прилагодливи на енергијата која ги опкружува, водолиите имаат длабока потреба да бидат сами и далеку од сѐ за да може да ја обноват енергијата. Лицата родени во знакот на водолија го гледаат светот полн со можности, иако за многумина ги нема.

Водолија е воздушен знак и како таков го користи умот во секоја прилика. Уран е планетата која владее со овој знак и на припадниците им дава визионерски квалитети. Водолиите се мислители, прогресивни се и хуманисти. Добро се чувстуваат во група и во заеднаица, сакаат постојано да бидат опкружени со луѓе.

Сите очи вперени во неа: 47-годишната „Росалинда“ мами воздишки, во зелена креација!

Талија Соди мами воздишки каде и да се појави. 47-годишната мексиканска актерка, позната по улогата на „Росалинда“, изгледаше фантастично на забава по повод Греми во Беверли Хилс, Калифорнија.

На свечноста, убавата телевизиска ѕвезда носеше зелена креација со пердуви од колекција од сопствената модна линија, за која соработува со Macy’s.

 

Знаци дека си имате работа со психопат!

Според податоците кои ги даваат психолозите, од 1 до 4% од вкупното население на Земјата се психопати. Психопатските тенденции кај некоја личност можат да бидат скриени и тешко може да се открие.

Психопатијата е синдром кој е демонстриран од бездушноста кон другите луѓе, неспособноста да се сочувствува, да се почувствува искрено каење за повредување на други луѓе, лажење, егзистенција и нереални емоционални реакции.

1. Тие немаат емоции

2. Тие спијат многу малку

3. Сакаат да прават другите да се чувствуваат виновно

4. Тие се харизматични и сакаат да се центар на внимание

5. Тие се нарцисоидни

6. Тие лажат постојано

7. Тие се неодговорни

 

Легендарни грешки на реклами, ќе ве насмеат до солзи!

Покрај оние навистина добри и успешни има и такви реклами кои ќе ви го привлечат вниманието но со грешките кои ги имаат, по што и ќе ги запаметите... Во продолжение погледнете - легендарни грешки на реклами,  кои ќе ве насмеат до солзи! 

 

 

 

Најчитани

Твитови