За подолга ерекција, пијте пиво

Во својата книга „Решенија за брачен секс: Реален водич за спас на сексуалниот живот“, Кет Ван Кирк опишува четири начини на кои мажите можат да профитираат од пиењето пиво.

1. „Траат“ подолго

Пивото ослободува големи количини фитоестрогени, кои докажано го одложуваат оргазмот.

2. Интензивна ерекција

Темното пиво е уште подобро од светлото бидејќи содржи железо, кое потикнува циркулација, па ерекциите се подолги и поинтензивни, пишува Њујорк Пост.

3. Помал ризик од инфракт

Мажите кои секојдневно пијат пиво се поиздржливи во физичките активности отколку оние кои воопшто не конзумираат. Покрај тоа, оние кои пијат пиво имаат 31 отсто помал ризик од срцеви заболувања, ифаркт, како и мозочен удар, откриле италијанските научници.

4. Подобро варење

Пивото го урамнотежува метаболизмот, што значи дека луѓето кои го пијат не би требало да имаат проблеми со нервозни црева среде сексуални игри. Богато е и со витамин Б кој поволно влијае на варењето.

Сите очи вперени во неа: 47-годишната „Росалинда“ мами воздишки, во зелена креација!

Талија Соди мами воздишки каде и да се појави. 47-годишната мексиканска актерка, позната по улогата на „Росалинда“, изгледаше фантастично на забава по повод Греми во Беверли Хилс, Калифорнија.

На свечноста, убавата телевизиска ѕвезда носеше зелена креација со пердуви од колекција од сопствената модна линија, за која соработува со Macy’s.

 

Знаци дека си имате работа со психопат!

Според податоците кои ги даваат психолозите, од 1 до 4% од вкупното население на Земјата се психопати. Психопатските тенденции кај некоја личност можат да бидат скриени и тешко може да се открие.

Психопатијата е синдром кој е демонстриран од бездушноста кон другите луѓе, неспособноста да се сочувствува, да се почувствува искрено каење за повредување на други луѓе, лажење, егзистенција и нереални емоционални реакции.

1. Тие немаат емоции

2. Тие спијат многу малку

3. Сакаат да прават другите да се чувствуваат виновно

4. Тие се харизматични и сакаат да се центар на внимание

5. Тие се нарцисоидни

6. Тие лажат постојано

7. Тие се неодговорни

 

Легендарни грешки на реклами, ќе ве насмеат до солзи!

Покрај оние навистина добри и успешни има и такви реклами кои ќе ви го привлечат вниманието но со грешките кои ги имаат, по што и ќе ги запаметите... Во продолжение погледнете - легендарни грешки на реклами,  кои ќе ве насмеат до солзи! 

 

 

 

Најчитани

Твитови