Сексот е моќно оружје кое треба правилно да се користи!

Сексот е најважната работа во врската. Пред да ја разнишате главата и да ми кажете дека сум луда, слушнете ме. Сексот е повеќе од чин - тоа е симбол на допуштање на некој да се доближи до нас на најдлабоко, најинтимно ниво. Еве зошто е толку важно:

1. НЕМА ПОВЕЌЕ ИНТИМНОСТ ОД СЕКС

Сексот е најблиску што можеш да дојдеш со некого, бидејќи ти буквално се споени, повеќе или помалку, со таа друга личност. Вашите тела се испреплетени, можете да ги слушнете како дишат и ги знаете нивните најдлабоки желби.

2. БАРА ИСКРЕНА КОМУНИКАЦИЈА

Со цел да го добиете она што ви треба во сексот или да му дадете на вашиот партнер она што му треба, мора искрено да комуницирате за работи кои би можеле да бидат непријатни. Ќе се отвориш на начин на кој не го правиш тоа поинаку, и тоа многу говори за твојата врска, ако ти е удобно тоа да го правиш.

3. НЕ ФУНКЦИОНИРА БЕЗ ДОВЕРБА

Најголемата причина што мислам дека најмногу важи  во врската е сексот и нивото на доверба што го бара. Вие верувате во некого за да го види целото твое тело и да не суди, да верувате во нив како несебичен љубовник, да им верувате дека ќе бидат верни и да им верувате да ја направат вистинската работа ако настанат последици.

4. МОЖЕ ДА СЕ ПОВРЕДИ ОДНОСНОСТ

Сексот е еден од најдобрите и еден од најопасните аспекти на врската. Бидејќи е толку отворена и искрена, таа исто така може да биде деструктивна. Ако еден партнер престане да го сака другиот, или ако некој го мами, односите обично се завршени.

5. ВЕ УЧИ НА МНОГУ РАБОТИ ЗА ВАШИОТ ПАРТНЕР

За време на сексот, многу учиме за нашиот партнер што не го гледаме во нормални активности. Тие посветуваат повеќе внимание на нас, понекогаш тие се со „животински“ настроени и во друг момент се нежни и романтични. Овие се страни на него што не ги гледаме, нормално и важно е да се знае дека тие приватни страни од него постојат.

6. Е МОЌНО ОРУЖЈЕ КОЕ ТРЕБА ПРАВИЛНО ДА СЕ КОРИСТИ

Жените кои се откажуваат од сексот како казна се повредуваат себеси, нивните врски и што и да доаѓаат жените после тоа во животот. Сексот не е алатка за поткрепа кога ви треба нешто во вашата врска, а сепак тоа честопати станува. Ниту еден друг дел од врската нема таква моќ која ги има истите катастрофални последици.

7. ПОТРЕБНО Е ДА СЕ РАБОТИ НА ТОА ЗА ДА ИМА КОНТИНУИРАНОСТ И ДА ФУНКЦИОНИРА

Колку повеќе се впуштаме во нашите односи, толку поудобно ќе ни биде. Сексот често се лизга низ пукнатините на нашите зафатени животи. Потребна е голема работа за да се направи време и напор да се продолжи - но тоа докажува дека вие и вашиот партнер се посветени на одржување на вашата силна врска . Тоа е моќна работа.

8. ТОА Е ГОЛЕМА ОДГОВОРНОСТ

Освен што е многу забавно, сексот е голема одговорност. Дури и ако сте внимателни, бременоста може да се случи. Знаејќи дека вие и вашиот партнер се подготвени да се справи со можниот исход на договорен начин е голема одговорност и може да биде стресна дури и за најсилните односи. Кој друг аспект на вашата врска доаѓа со ваков интензитет?

9. ПОТРЕБНИ СЕ ДВАЈЦАТА ДА ОСТАНЕТЕ ВКЛУЧЕНИ ВО СЕ

Ништо друго во врска навистина не бара ова, дури и кога се "зборува", еден од вас може да се прилагоди. За да може сексот да биде добар, обајцата мора активно да учествуваат и тоа ве поврзува вас и вашиот партнер на начин што ништо друго не може.

Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Ексклузив.мк 
Кристина А.

Без срам, Цеца објави фотографија на која е потполно гола! (фото)

Цеца повторно провоцира. Имено на својот инстаграм профил фолк дивата објави фотографија на која сакаше да се пофали за одличната шминка која ја има на себе. Но во прв план не се истакна шминката туку нејзиното голо тело. На што следеа бурни реакции од медиумите и нејзините колеги. Но Цеца и овој пат како вистинска ѕвезда не им придаде многу значење на лошите коментари. 

Кој е Владимир Путин? Работи кои не сте ги знаеле за рускиот претседател!

Владимир Путин е роден е на 7-ми октомври 1952 година во Ленинград денешен Санкт Петербург. Од мајка која работела како обичен работник во локална фабрика и татко кој бил регрутант во советската морнарица.

Путин имал двајца постари браќа Виктор и Алберт кои починале пред тој да се роди. Во 1983 година се оженил со Људмила Путинаи со која ги има двете ќерки Мариа и Катерина Путина, кои поради безбедност оделе во училиште под лажни имиња. Во 2014 парот се разведе по 31 година брак а денес Људмила има 21 година помлад сопруг.

Освен ова постојат и работи кои светот сеуште не ги знае за фамозниот путин. Како на пример:

Путин обожава кучиња и чува неколку во својот дом.

Путин ретко говори англиски, но германскиот јазик го владее совршено.

Во 2010 бил атеист, но по две големи несреќи кои ги доживеал станал православен христијанин.

Тајна врска со добитничката на олимписко злато гимнастичарката Алина Кабаев со која кружат гласини и дека име дете.

Не се знае колку години имаат неговите ќерки. Се претпоставува дека неговите ќерки се родени во 1985 и 1986 година, а  веќе имаат и свои семејства. Некои тврдат дека сопругот на едната повторно е од блискиот круг на Путин.

Помладата најверојатно се вика Катерина, а постарата Марија, но околу тоа има дебати и не е сигурно.

Постарата ќерка најверојатно со име Марија, имала група на пријатели кои не му се допаѓале на Путин. Некои од нив биле хомосексуалци, а Путин има строг став против правата на хомосексуалците во Русија. Таа наводно се омажила за Холанѓанец и некое време живееле во Холандија. Но, откако почнале да пристигнуваат медиумите во малиот град каде била сместена, се преселила.

Помаладата Катерина е почитувана танчерка и настапува под прекарот Tikhonova бидејќи се обидува да мине тајно на танцувачките натпревари.

Путин има семејна вила во Франција во која се релаксира комплетно кога сака да побегне од работните обврски.

Семејното богатство на Путин е огромно и се брои во милијарди, но точни бројки нема.

VELUX EHF FINAL4 Cashback Програма: возбудливи моменти за љубителите на ракометот!

Спектакуларното финале на оваа ракометна сезона, VELUX EHF FINAL4 2018, се наближува: од 25-ти до 27-ми мај 2018, најдобрите тимови ќе се натпреваруваат за титулата. Членовите на VELUX EHF FINAL4 Cashback Програмата ќе можат да добиваат атрактивни предности.

Оваа година, VELUX EHF FINAL4 Cashback Програмата повторно ќе им овозможи многубројни возбудливи моменти на љубителите на ракометот. Заинтересираните лица ќе имаат можност да ги добијат сите детали на информативните штандови лоцирани насекаде низ просторот на настанот.

Како дополнување на забавните активности, посетителите исто така ќе имаат можност да учествуваат во наградната игра во која можат да добијат „Backstage“ влезници на LANXESS арената, викендот за време на настанот, како и влезници за натпревар по сопствен избор за време на 2018/2019 сезоната.

Друг важен момент ќе биде „#fotocompetition“. Оние кои ќе го сликаат нивниот најдобар VELUX EHF FINAL4 момент и ќе го постираат на Facebook, Instagram или Twitter, со користење на хаштагот “#cashbackehffinal4”, ќе бидат прикажани на социјалниот ѕид и на внатрешните екрани на информативните штандови и ќе имаат можност да освојат влезници за VELUX EHF FINAL4 2019.

Регистрирајте се и добивајте предности

Фокусот на VELUX EHF FINAL4 Cashback Програмата е VELUX EHF FINAL4 Cashback Card. Со оваа картичка, членовите на програмата нема да добијат само Cashback и Shopping Points за секое направено купување кај некој од 90,000 Трговски Партнери во светот, туку ќе добијат и многубројни предности при купувањето на влезниците за претстојната сезона. Оние кои ќе се регистрираат директно во LANXESS арената и ќе станат член на VELUX EHF FINAL4 Cashback Програмата ќе имаат пристап до специјалната CASHBACK ЛИНИЈА и ќе добијат 4% Cashback при купувањето на влезницата за VELUX EHF FINAL4 2019. Оваа понуда е исто така валидна и за оние кои веќе имаат VELUX EHF FINAL4 Cashback Card. Повеќе информации ќе најдете на cashback.ehffinal4.com.

Најчитани

Твитови