Мажи научете: Со техниката „8" до експлозивен оргазам кај секоја жена

Ако сакате на вашата сакана да и понудите орален секс кој ќе ја доведе до врвот, стимулирајте го нејзиниот клиторис со движења на јазикот како да го испишувате бројот осум, и вашата поубава половина ќе вреска од задоволство.

Секогаш може да побара и повеќе! Мажи, ако сакате вашите дами преку орален пат да ги доведете до незаборавен оргазам, стимулирајте го нејзиниот клиторис со јазикот како да го испишувате бројот осум, и вашата половина ќе вреска од задоволство. Напоредно менувајте посилен и послаб притисок, што ќе и помогне многу полесно и поинтензивно да доживее оргазам.

Додека ова го правите, внимавајте кон тој чувствителен дел на женското тело да бидете нежни, бидејќи грубите движења можат да бидат многу болни. Многу е важно да не бидете фокусирани само на клиторисот, туку да ги стимулирате и усните. Тие се исклучително чувствителни, а лесната масажа со прстите ќе ги пробуди сите сетила на партнерката.

Немојте да се плашите и да се двоумите да ја прашате дали тоа и годи, бидејќи повеќето жени го ценат тоа што мажот се грижи и се труди да ги задоволи. А ако поубавиот пол гледа дека се грижите, сигурно ќе ја возврати услугата.

Наташа Беквлац за прв пат јавно ги отвори вратите од својот дом!

Наташа Беквалац ги отвори вратите на својот дом и покажа како го уредила просторот каде што ужива со ќерките.

Иако помина низ бурен период кога го обвини сопругот Лука Лазукиќ за физички напад, Беквалац повторно има насмевка на лице.

Таа ги отвори вратите на својот дом и за кои вели дека тоа е женски дом.

Карлеуша се појави на снимање со наметка од долари! (ФОТО)

Карлеуша само што се врати од Малдиви веднаш крена прашина! Имено на снимање на емисија за шоуто Ѕвездите на Гранд, пејачката се појави облечена во оригинална комбинација.

Поп-фолк дивата носеше шал направен од банкноти, а тоа  привлече и големо внимание. Сепак, се работи за лажни банкноти, што и самата Јелена го напиша на својот Твитер профил.

Фановите се согласија дека таа изгледа како вистинска ѕвезда и нема сомневање дека многу од нејзините колеги ќе го копираат овој стајлинг.

Лила Филиповска го прослави својот роденден: Колку години наполни?! (ФОТО)

Лила Филиповска вчера го прослави својот 47 години. По тој повод таа доби грст честитки на социјалните мрежи од нејзините пријатели и соработници и следбеници.

По повод нејзиниот роденден, водителката на „Се или нешто“ ги собра своите најблиски пријатели и синот Филип, па заедно го прославија овој специјален ден.

Лила на својот „Инстаграм“ ја сподели роденденската атмосфера, па според приложеното може да заклучиме дека Филиповска одлично поминала.

Најчитани

Твитови