ЕКСКЛУЗИВНО: Шоферската култура во Скопје го достигна ВРВОТ! (Фото)

Шетајќи низ улиците во Скопје со желба да направиме екслузивни фотки за неговите убавини и неговите локалитети кој вреди да се посетат, објективот од камерата на Ексклузив, ја улови најголемата бизарност со која се носи нашиот ни главен град!
Во строг центар, на улица Македонија, точно кај спомен куќата на Мајка Тереза го уловивме овој „прекрасен“ паркинг за возила, кој притоа никој не ни знаеше дека постои таков... 
Во честа на мрзата и желбата да се биде блиску до кафичите за да се избегне губењето на време во пешачење, некој од нашите сограѓани решил да го паркира своето возило на неверојатно прикладно место! 

Ексклузив.мк
Кристина А.

Сите очи вперени во неа: 47-годишната „Росалинда“ мами воздишки, во зелена креација!

Талија Соди мами воздишки каде и да се појави. 47-годишната мексиканска актерка, позната по улогата на „Росалинда“, изгледаше фантастично на забава по повод Греми во Беверли Хилс, Калифорнија.

На свечноста, убавата телевизиска ѕвезда носеше зелена креација со пердуви од колекција од сопствената модна линија, за која соработува со Macy’s.

 

Знаци дека си имате работа со психопат!

Според податоците кои ги даваат психолозите, од 1 до 4% од вкупното население на Земјата се психопати. Психопатските тенденции кај некоја личност можат да бидат скриени и тешко може да се открие.

Психопатијата е синдром кој е демонстриран од бездушноста кон другите луѓе, неспособноста да се сочувствува, да се почувствува искрено каење за повредување на други луѓе, лажење, егзистенција и нереални емоционални реакции.

1. Тие немаат емоции

2. Тие спијат многу малку

3. Сакаат да прават другите да се чувствуваат виновно

4. Тие се харизматични и сакаат да се центар на внимание

5. Тие се нарцисоидни

6. Тие лажат постојано

7. Тие се неодговорни

 

Легендарни грешки на реклами, ќе ве насмеат до солзи!

Покрај оние навистина добри и успешни има и такви реклами кои ќе ви го привлечат вниманието но со грешките кои ги имаат, по што и ќе ги запаметите... Во продолжение погледнете - легендарни грешки на реклами,  кои ќе ве насмеат до солзи! 

 

 

 

Најчитани

Твитови