Мал рај на земјата - Тоскана

Марчин Собас уште пред осум години се заљубил во Тоскана, но за разлика од повеќето луѓе кои го посетуваат овој дел од Италија поради винариите, тој ја пронашол својата љубов во јужниот дел од оваа покраина. Секоја посета на Тоскана претставувала сосема ново искуство, па поради тоа решил да ги забележи фасцинантните пејзажи со својот фото-апарат.

Ако сте имале прилика да се возите со автомобил низ Тоскана, тогаш знаете што е тоа што толку го фасцинирало Марчин. Идиличен крај каков што се поретко може да се најде на земјата поради големите загадувања, густи пасишта и брда кои од далеку изгледаат како да се брануваат. Немирно зелено „море“ и по некоја куќарка.

Според зборовите на Собас на пролет речиси целата област е прекриена со трева и полско цвеќе, додека на есен се трансформита во прекрасна сликарска палета.

Сите очи вперени во неа: 47-годишната „Росалинда“ мами воздишки, во зелена креација!

Талија Соди мами воздишки каде и да се појави. 47-годишната мексиканска актерка, позната по улогата на „Росалинда“, изгледаше фантастично на забава по повод Греми во Беверли Хилс, Калифорнија.

На свечноста, убавата телевизиска ѕвезда носеше зелена креација со пердуви од колекција од сопствената модна линија, за која соработува со Macy’s.

 

Знаци дека си имате работа со психопат!

Според податоците кои ги даваат психолозите, од 1 до 4% од вкупното население на Земјата се психопати. Психопатските тенденции кај некоја личност можат да бидат скриени и тешко може да се открие.

Психопатијата е синдром кој е демонстриран од бездушноста кон другите луѓе, неспособноста да се сочувствува, да се почувствува искрено каење за повредување на други луѓе, лажење, егзистенција и нереални емоционални реакции.

1. Тие немаат емоции

2. Тие спијат многу малку

3. Сакаат да прават другите да се чувствуваат виновно

4. Тие се харизматични и сакаат да се центар на внимание

5. Тие се нарцисоидни

6. Тие лажат постојано

7. Тие се неодговорни

 

Легендарни грешки на реклами, ќе ве насмеат до солзи!

Покрај оние навистина добри и успешни има и такви реклами кои ќе ви го привлечат вниманието но со грешките кои ги имаат, по што и ќе ги запаметите... Во продолжение погледнете - легендарни грешки на реклами,  кои ќе ве насмеат до солзи! 

 

 

 

Најчитани

Твитови