За вечера подгответе: Полнети бегети

Потребни состојки: 

– 6 багети (или поголеми кифли)

– 5 јајца

– 1/3 шолја павлака за готвење

– 140 гр сланина

– 90 гр кашкавал

– 3 лукчиња, ситно исечкани

– 2 чешниња кромид, изгмечени

– Сол и бибер

Начин на подготовка:

Загрејте ја рерната на 200 степени. Издлабете ги багетите на средината, се до корката на лебот.

Јајцата и павлаката изматете ги заедно.

Сланината испечете ја (без масло), да биде крцкава.

Кашкавалот изрендајте го и додадете го во смесата од јајца и павлака. Потоа на ред доаѓа и лукот.

Откако добро ќе ја измешате смесата, рамномерно сипете ја во издлабениот леб, па ставете го на тепсија. Печете половина час, додека не добие златеста боја.

Сите очи вперени во неа: 47-годишната „Росалинда“ мами воздишки, во зелена креација!

Талија Соди мами воздишки каде и да се појави. 47-годишната мексиканска актерка, позната по улогата на „Росалинда“, изгледаше фантастично на забава по повод Греми во Беверли Хилс, Калифорнија.

На свечноста, убавата телевизиска ѕвезда носеше зелена креација со пердуви од колекција од сопствената модна линија, за која соработува со Macy’s.

 

Знаци дека си имате работа со психопат!

Според податоците кои ги даваат психолозите, од 1 до 4% од вкупното население на Земјата се психопати. Психопатските тенденции кај некоја личност можат да бидат скриени и тешко може да се открие.

Психопатијата е синдром кој е демонстриран од бездушноста кон другите луѓе, неспособноста да се сочувствува, да се почувствува искрено каење за повредување на други луѓе, лажење, егзистенција и нереални емоционални реакции.

1. Тие немаат емоции

2. Тие спијат многу малку

3. Сакаат да прават другите да се чувствуваат виновно

4. Тие се харизматични и сакаат да се центар на внимание

5. Тие се нарцисоидни

6. Тие лажат постојано

7. Тие се неодговорни

 

Легендарни грешки на реклами, ќе ве насмеат до солзи!

Покрај оние навистина добри и успешни има и такви реклами кои ќе ви го привлечат вниманието но со грешките кои ги имаат, по што и ќе ги запаметите... Во продолжение погледнете - легендарни грешки на реклами,  кои ќе ве насмеат до солзи! 

 

 

 

Најчитани

Твитови